Zmiany w spółce Orlen. Rada Nadzorcza delegowała Ireneusza Sitarskiego do zarządu

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Ireneusz Sitarski jest magistrem ekonomii, absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (ob. Szkoły Głównej Handlowej) w Warszawie.
Ireneusz Sitarski jest magistrem ekonomii, absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (ob. Szkoły Głównej Handlowej) w Warszawie. Fot. Sylwia Dąbrowa/Polska Press
Rada Nadzorcza spółki Orlen delegowała w piątek do czasowego pełnienia funkcji członka zarządu Ireneusza Sitarskiego. Decyzja ta jest następstwem złożenia rezygnacji z funkcji członka Rady Nadzorczej Tomasza Sójki.

Kim jest Ireneusz Sitarski?

Ireneusz Sitarski jest magistrem ekonomii, absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obenie Szkoły Głównej Handlowej) w Warszawie.

Orlen w komunikacie wskazuje, że Ireneusz Sitarski specjalizuje się w doradztwie finansowym, restrukturyzacji, fuzjach i przejęciach firm. W trzydziestoletniej praktyce pełnił funkcje zarządzające w spółkach prawa handlowego, dwukrotnie znalazł się też na stanowisku podsekretarza stanu w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych i Ministerstwie Skarbu Państwa. Jako doradca gospodarczy opracowywał strategie prywatyzacyjne, analizy i wyceny dla przedsiębiorstw państwowych. Prowadził projekty restrukturyzacji trudnych i zagrożonych kredytów w bankach polskich. Pełnił funkcję prezesa firmy zarządzającej Narodowym Funduszem Inwestycyjnym, realizując projekty restrukturyzacyjne oraz nadzorował i prowadził transakcje kupna i sprzedaży firm.

„W administracji rządowej dokonywał przekształceń przedsiębiorstw państwowych w spółki Skarbu Państwa, nadzorował ich działalność oraz prowadził proces sprzedaży akcji inwestorom strategicznym lub finansowym m.in. z takich sektorów jak sektor paliwowy, energetyczny, gazowy, bankowy, ubezpieczeniowy, gier losowych”

– czytamy w komunikacie.

Uczestniczył w zarządzaniu spółkami prawa handlowego, w tym notowanymi na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. NFI Foksal SA, Impexmetal SA. Jako członek Zarządu - dyrektor handlowy w Impexmetal SA, grupy przemysłowej w sektorze przetwórstwa metali nieżelaznych, koordynował i zarządzał polityką handlową.

Ireneusz Sitarski - doświadczenie nowego członka zarządu Orlenu

Orlen podkreśla, że Ireneusz Sitarski posiada również wieloletnie doświadczenie jako członek i przewodniczący rad nadzorczych spółek prawa handlowego, m.in. w takich spółkach jak Telekomunikacja Polska SA, Giełda Papierów Wartościowych SA, Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA, Bank Gospodarki Żywnościowej SA, Dwory SA (ob. Synthos SA), Huta Aluminium Konin SA, PESA Bydgoszcz SA i w wielu innych.

Skład zarządu spółki Orlen

Zarząd spółki Orlen od 17 lutego będzie pracować w składzie:

  • Witold Literacki – pełniący obowiązki prezesa zarządu,
  • Kazimierz Mordaszewski – członek Rady Nadzorczej delegowany do czasowego wykonywania czynności członka zarządu,
  • Ireneusz Sitarski – członek Rady Nadzorczej delegowany do czasowego wykonywania czynności członka zarządu,
  • Józef Węgrecki – członek zarządu,
  • Tomasz Zieliński – członek Rady Nadzorczej delegowany do czasowego wykonywania czynności członka zarządu.

jg

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zmiany w spółce Orlen. Rada Nadzorcza delegowała Ireneusza Sitarskiego do zarządu - Portal i.pl

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu