Kaufland postanowił otworzyć dwadzieścia trzy sklepy w niedziele niehandlowe na terenie województwa podkarpackiego oraz lubelskiego.
- Ponadto obniżyliśmy o 30 proc. ceny stu produktów w siedmiu sklepach położonych najbliżej granicy. Obniżki cen dotyczą marketów w Jarosławiu, Zamościu, Przemyślu, Sanoku, Chełmie, Biłgoraju oraz Hrubieszowie i obejmują m.in. nabiał, pieczywo, wędliny, żywność dla dzieci, a także artykuły higieniczne - tłumaczy Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.
Lidl otworzy w każdą niedzielę wybrane sklepy w województwie lubelskim oraz podkarpackim.
- W geście solidarności z potrzebującymi oraz pomagającym im Polakami, przeceniliśmy o 30% kilkadziesiąt produktów dostępnych w sklepach przygranicznych - napisał Lidl Polska.
Niższe ceny na granicy polsko - ukraińskiej
Ceny niższe o 30 proc. w Biedronce dotyczą m.in. artykułów higienicznych i produktów żywienia początkowego. Cena najpopularniejszego pieczywa została obniżona o 60 proc. Bułki można dostać już od 22 gr, a chleb - od złotówki.
Ceny zostały obniżone do 13 marca w 43 placówkach przygranicznych. Z listą sklepów Biedronki można się zapoznać klikając tutaj.
Ze sprzedaży wycofano rosyjskie i białoruskie towary
Wcześniej sieć Biedronka przyznała wszystkim pracownikom posiadającym ukraińskie obywatelstwo zatrudnionym na umowę o pracę bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł. Ukraińscy pracownicy mogą w ten sposób wesprzeć rodziny pozostające na Ukrainie. Sieć postanowiła również przeznaczyć razem z Fundacją Biedronki 10 mln złotych na rzecz uchodźców z Ukrainy. Ze sprzedaży wycofano także towary wyprodukowane przez dostawców zarejestrowanych na terenie Federacji Rosyjskiej oraz Republiki Białorusi.
Bojkot rosyjskich i białoruskich produktów rozpoczął jako gest solidarności z Ukraińcami. Rosyjskich towarów nie dostaniemy już w Aldi, Biedronce, Carrefourze, Lidlu, Netto i Żabce.
