Spis treści
Finansowanie zostało udzielone w drodze emisji nowych udziałów przy wycenie całej spółki na poziomie 300 mln zł. Spółka poinformowała również o pozytywnym zakończeniu etapu walidacji procesu separacji komórek macierzystych w terapii leczenia stwardnienia rozsianego (SM).
Poprawa stanu zdrowa postępuje długoterminowo
- Obecnie mamy już wyselekcjonowanych do ostatniego etapu pacjentów po kwalifikacji i wstępnych badaniach. Dzięki zakończonej walidacji będą mogli w najbliższych miesiącach otrzymać przeszczepy. Największe pozytywne efekty terapii widoczne są w pierwszych trzech miesiącach po podaniu przeszczepu, ale poprawa stanu zdrowa postępuje długoterminowo. Dysponujemy już niemal 10-letnimi badaniami pacjentów z poprzedniej fazy badania, doświadczyli oni ogromnej i trwałej poprawy zdrowia. Remisja jest tak znacząca, że pozwala na powrót do normalnej aktywności życiowej i zawodowej, co oznacza, że można mówić o niemal całkowitym wyleczeniu pacjentów poddanych terapii - powiedział prezes Ongeno Paweł Kowalik, cytowany w komunikacie.
Główny akcjonariusz i prezes JRH ASI January Ciszewski powiedział, że rozpoczęcie fazy komercjalizacji metody opracowanej przez Ongeno będzie punktem zwrotnym w walce ze stwardnieniem rozsianym i pozwoli już niedługo zastosować tę terapię w procesie leczenia wielu pacjentów.
Przejście projektu eksperymentu medycznego do ostatniej fazy
Jak tłumaczy spółka walidacja oznacza sprawdzenie i prześledzenie metody od początku do końca - od pobrania materiału, przez jego separację i przygotowanie do przeszczepu na wszystkich dokonanych próbach. Pozytywne zakończenie etapu walidacji procesu separacji komórek macierzystych, w banku tkanek i komórek Ongeno, umożliwia przejście projektu eksperymentu medycznego do ostatniej fazy: wykonania przeszczepów u kolejnych pacjentów.
Ongeno dysponuje terapią opracowaną przez dr. n. med. Wojciecha Orłowskiego, która jak dowiedziono w pierwszej fazie eksperymentu, prowadzi do poprawy stanu zdrowia pacjentów, zmniejszenia niepełnosprawności i braku postępów choroby w długim okresie.
JR Holding ASI to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect, a od marca 2024 na rynku głównym GPW spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż przyszłości. Głównym udziałowcem jest January Ciszewski posiadający 60,73 proc. akcji.
Źródło: spółka/isbnews
