Jakie znicze na groby? Zobacz co jest w modzie (ZDJĘCIA)

Marzena Smoręda
Bogumiła Maciejczak z kieleckiej hurtowni zniczy Agmo prezentuje tegoroczny hit wśród zniczy – lampion Maroko z tęczowego szkła, zdobiony wschodnią ornamentyką.
Bogumiła Maciejczak z kieleckiej hurtowni zniczy Agmo prezentuje tegoroczny hit wśród zniczy – lampion Maroko z tęczowego szkła, zdobiony wschodnią ornamentyką. Aleksander Piekarski
Na topie jeśli chodzi o nowości jest lampion Maroko, ale inne modele z tęczowego szkła także cieszą się dużym wzięciem u klientów. Gust tradycjonalistów zaspokoją znicze i lampiony z białego i czerwonego szkła oraz plastiku.

– Ważne jest, by na grobie panował kolorystyczny ład, a nie przypadkowy miszmasz i jarmarczne barwy – twierdzą floryści i eksperci z rynku dekoracji nagrobnych.

Po zniczach w kolorach mocnego różu, fioletu, złota, srebra, zdobionych błyszczącymi kryształami czy z tak zwanego szkła mrożonego, a także imitujące kryształ, które popularne były na cmentarzach w ostatnich kilku latach, przyszła moda na szkło mieniące się barwami tęczy. W sklepach i hurtowniach zniczy, kwiaciarniach już zaczyna się wielki ruch w handlu. Każda rodzina wyda tam sporo pieniędzy.

- Lampion Maroko jest obecnie najbardziej popularnym modelem wybieranym przez klientów. To bardzo nowoczesny i unikatowy model znicza, ze szkła tęczowego z białymi i czarnymi podstawkami i kapturkami. Ma na sobie zdobienia przywodzące na myśl marokańską ornamentykę – mówi Bogumiła Maciejczak z kieleckiej hurtowni zniczy Agmo.

Jak twierdzi, dużą popularnością cieszą się też inne znicze, te w kształcie kuli czy serca.
– Oczywiście modny trend jest dla dużej grupy osób bardzo ważny, ale liczy się też oryginalne ozdobienie nagrobka. Jedną z ciekawostek są lampiony zdobione imitacją witraży. Były już obecne na rynku w ubiegłym roku, ale nadal dobrze się sprzedają, tak samo jak i skromniejsze kształtem i zdobieniem białe czy czerwone znicze, dla osób, które cenią tradycję. Warto zaznaczyć także, że z roku na rok rośnie sprzedaż wkładów parafinowych zalewanych z dodatkiem oleju palmowego, dzięki czemu przy tej samej wadze parafiny mamy dłuższy czas palenia znicza – mówi Bogumiła Maciejczak.

Ale oprócz nowych kolorów i kształtów czy zdobień w tym roku duży nacisk kładzie się na jednolite zdobnictwo. – Znicz, także jako element dekoracji, powinien pasować do ogólnej koncepcji wystroju grobowca. Lepiej więc porozumieć się, przynajmniej w kręgu najbliższej rodziny co do barw dominujących na nagrobkach i kupić znicze, świece w ustalonych kolorach. Chodzi o to, aby grób prezentował się harmonijnie, a nie mienił się feerią jarmarcznych barw – podkreślają i radzą floryści i eksperci z rynku dekoracji nagrobnych.

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Jak można być taka świnia ?widac ze to ty jesteś debilem to nie
Ma się co dziwić
S
Sonya
W dniu 14.10.2017 o 22:53, Gość napisał:

Ale deb***izm. Jesteśmy społeczeństwem idiotów. I potem te góry śmieci na cmentarzu.

G
Gość
Ale debilizm. Jesteśmy społeczeństwem idiotów. I potem te góry śmieci na cmentarzu.
G
Gość
Ale debilizm. Jesteśmy społeczeństwem idiotów. I potem te góry śmieci na cmentarzu.
k
krx

czy jak zapalę moim przodkom 7 zniczy Maroko to dostąpią oni zbawienia 7 raz szybciej? ewentualnie jakieś droższe, większe, może z ornamentami afro-amerykańskimi lub jak pochodzenie rambo indiańsko-niemieckie?

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu