Kantor w Twoim telefonie? Szybkie i bezpieczne płatności za granicą

Materiał powstał we współpracy z Alior Bank
Wideo
od 16 lat
Prosty w obsłudze, dostępny o każdej porze dnia i nocy, a przede wszystkim – oszczędny dla klienta – tak Alior Bank opisuje swój Kantor Walutowy. Sprawdziliśmy, na jakie korzyści mogą liczyć klienci, którzy skorzystają z usług kantoru oraz jakie usługi wokół podróży bank oferuje tym, którzy zdecydują się na otwarcie Konta Jakże Osobistego. Płatności za granicą nigdy nie były tak proste!

Szybka i bezpieczna wymiana walut

Jeżeli podróżujesz i płacisz w różnych walutach kilkanaście razy do roku, z pewnością zainteresują Cię sprytne sposoby na szybką i bezpieczną wymianę waluty. Bez konieczności wizyty w tradycyjnym kantorze. Podróżując chcemy zminimalizować formalności i oczekujemy, że transakcji będziemy mogli dokonać w każdej chwili i to po jak najbardziej korzystnych kursach.

– Taki właśnie jest Kantor Walutowy Alior Banku - mówi Mateusz Parol, dyrektor ds. klienta indywidualnego w Alior Banku. – Daje on nieograniczone możliwości i dostosowuje się do bieżącej sytuacji, w której znajduje się klient. Przede wszystkim oferujemy możliwość wymiany aż 23 walut po atrakcyjnych kursach przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. W razie nagłej potrzeby wymiany walutowej klient może paroma kliknięciami doładować rachunek kartą innego banku, bez długiego oczekiwania na przelew oraz wykonywać bezpłatne przelewy krajowe i walutowe wymienionych środków – wylicza Parol.

Wiele osób obawia się, że za przelew zakupionej waluty naliczona zostanie dodatkowa opłata.

– Bank nie pobiera opłat za przelewy środków w ramach tzw. licznika – uspokaja Mateusz Parol. – Sumuje zakupione w Kantorze Walutowym środki i informuje klienta jaką kwotę może przelać bez dodatkowych opłat ze strony Alior Banku. Przelewy krajowe w złotówkach i europejskie/SEPA są zawsze bezpłatne – wyjaśnia.

Mobilny Kantor Walutowy w Twoim telefonie

Zarządzanie finansami podczas wyjazdu wymaga szybkich i prostych rozwiązań. Dlatego Alior Bank udostępnia dla swoich klientów aplikację mobilną Kantoru Walutowego. Za jej pośrednictwem użytkownicy Kantoru mogą korzystać z najważniejszych funkcji serwisu transakcyjnego. Aplikacja pozwala z poziomu telefonu:

  • wymienić walutę,
  • zarządzać kartą wielowalutową,
  • podzielić płatność z innymi,
  • przesłać przelew, wpisując jedynie numer telefonu lub adres e-mail odbiorcy.

Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android.

Kantor Walutowy Alior Banku daje także możliwość zakupu ubezpieczenia turystycznego, z którego warto skorzystać przy okazji każdego wyjazdu zagranicznego, nie tylko w okresie wakacyjnym.

– Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie. Przed podróżą warto zabezpieczyć się na wypadek ewentualnych kosztów leczenia czy problemu z bagażem. Ubezpieczenie można zakupić w kilku prostych krokach za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Klient ma do wyboru trzy warianty ubezpieczenia, zróżnicowane pod względem zakresu ubezpieczenia, a płatność za polisę jest pobierana automatycznie z rachunku w Kantorze. Po zakupie, klient otrzymuje polisę na adres email zapisany w Kantorze Walutowym, dzięki czemu w razie potrzeby może ją łatwo odszukać – mówi Mateusz Parol.

Karta wielowalutowa Alior Banku

Na użytkowników Kantoru Walutowego czeka jeszcze jedno udogodnienie gwarantujące beztroski i bezpieczny pod względem finansów pobyt za granicą – karta wielowalutowa. Obsługuje ona płatności w nawet 160 walutach w tym również w złotówkach. Kartę można dodać do coraz popularniejszych wśród klientów płatności mobilnych typu:

  • Apple Pay,
  • Google Pay,
  • Garmin Pay,
  • Fitbit Pay.

Zaletą karty oprócz tego, że jest bezpłatna jest również to, że od jej aktywacji możliwe są płatności bez konieczności podpinania rachunku, czy zmiany waluty karty w aplikacji mobilnej. Karta wielowalutowa Alior Banku sama rozpoznaje walutę transakcji i dobiera odpowiedni rachunek walutowy. Co więcej, korzystać z niej możemy także w Polsce, ponieważ obsługuje ona płatności w PLN.

Wyjątkowe Konto Jakże Osobiste

Nie tylko Kantor Walutowy i jego Karta Wielowalutowa, ale i tradycyjny rachunek daje dostęp do szeregu usług dodatkowych, dzięki którym oszczędzamy pieniądze i ułatwiamy sobie załatwianie wielu codziennych spraw w podróży. Oprócz wspomnianego wcześniej ubezpieczenia, klienci Alior Banku mogą za granicą dokonywać płatności kartą bez kosztów przewalutowania - w 152 walutach na całym świecie. Ponadto wypłata gotówki w zagranicznych bankomatach jest darmowa. Wspomniane usługi dodatkowe dostępne są dla wszystkich posiadaczy konta. Nawet jeżeli nie bywamy za granicą zbyt często, możemy liczyć na wsparcie naszego banku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu