Kraków. 300 mln zł na rozbudowę największego szpitala pediatrycznego na południu Polski. Umowa podpisana, można brać się do pracy!

Aleksandra Łabędź
Aleksandra Łabędź
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie Andrzej Banaś
O tym, że Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie otrzyma blisko 300 milionów złotych dofinansowania wiadomo już od dawna, jednak dopiero kilka dni temu "słowa zamieniły się w czyny". Udało się już podpisać umowę na kwotę 298 864 453 zł na wykonanie projektu „Przebudowa i rozbudowa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie”. Dzięki temu w szpitalu wyremontowane zostaną budynki, w których aktualnie znajdują się przychodnie, powstanie supernowoczesny budynek, do którego zostaną przeniesione oddziały pediatrii, a cała placówka zostanie doposażona w niezbędny sprzęt. To wszystko dzięki finansowaniu przez Fundusz Medyczny infrastrukturalnego projektu strategicznego.

300 mln zł z Funduszu Medycznego na rozbudowę USDK

Podczas spotkania, w którym wziął udział Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie prof. Wojciech Cyrula, Wiceminister Zdrowia Marcin Martyniak, Poseł Małgorzata Wassermann oraz Prorektor UJCM prof. Tomasz Grodzicki została -podpisana umowa na kwotę blisko 300 mln zł związaną z projektem „Przebudowa i rozbudowa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie” .

Dzięki tej inwestycji zgłoszonej do finansowania przez Fundusz Medyczny jest stworzenie warunków do poprawy jakości udzielania świadczeń zdrowotnych przez rozbudowę i unowocześnienie infrastruktury Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

W najbliższych latach przewidziano: rozbudowę Centrum Ambulatoryjnego Leczenia Dzieci, budowę Centralnego Laboratorium, utworzenie kompleksowego Centrum Perinatologicznego, budowę Uniwersyteckiego Centrum Pediatrycznego, przebudowę dróg, placów, chodników oraz budowę wielopoziomowego parkingu podziemnego. Szpital zostanie także doposażony w niezbędny sprzęt do świadczenia usług medycznych, laboratoryjno-diagnostycznych, czego efektem będzie podniesienie poziomu jakości świadczonych usług medycznych i obsługi pacjentów.

Przypominamy, że w ubiegłym roku USD w Krakowie przystąpił do konkursu na projekty wspomagające rozwój pediatrii w Polsce i znalazł się w gronie 14 zwycięskich placówek.

200 tys. konsultacji rocznie!

Szpital dysponuje blisko 500 łóżkami. Funkcjonują w nim 23 oddziały reprezentujące wszystkie specjalności pediatryczne oraz chirurgiczne z wyjątkiem chorób zakaźnych i stacjonarnej psychiatrii. Placówka posiada 4 odziały intensywnej terapii – w tym jeden kardiochirurgiczny i jeden noworodkowy – oraz 7 sal operacyjnych. Leczenie w trybie ambulatoryjnym realizowane jest w 37 poradniach.

Rocznie w USDK lekarze udzielają ok. 200 tys. porad ambulatoryjnych (w tym ok. 33 tys. w SOR), a w oddziałach szpitala leczy się ok. 32 tys. pacjentów. Zespoły chirurgów dziecięcych, chirurgów rekonstrukcyjnych, ortopedów, urologów i kardiochirurgów – by wymienić tylko niektóre specjalności – wykonują rocznie ponad 7 tys. zabiegów operacyjnych.

USDK jest największą na południu Polski placówką medyczno-dziecięcą, ale także szpitalem, który służy nie tylko mieszkańcom Małopolski, ale również dzieciom, które przyjeżdżają tutaj na leczenie z całego kraju.

Fundusz Medyczny

Fundusz utworzony został z inicjatywy Prezydenta PR, we współpracy z ministrem zdrowia, a jego podstawowym celem jest poprawa jakości życia Polaków. Dzięki konkursowi pediatrycznemu powstałemu w ramach subfunduszu infrastruktury strategicznej Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie otrzymał 298 864 453 zł, gdzie minimalna wartość projektu strategicznego wynosiła 50 mln złotych, a maksymalna kwota dotacji celowej dla jednego projekty strategicznego miała wynieść 300 mln zł.

Oto najcenniejsze marki na świecie!

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu