Morze Bałtyckie pod specjalnym nadzorem. Państwa regionu łączą siły

Maciej Badowski
Opracowanie:
– Rozmawialiśmy o współpracy w zakresie zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa energetycznego właśnie na Morzu Bałtyckim – powiedziała Hennig-Kloska.
– Rozmawialiśmy o współpracy w zakresie zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa energetycznego właśnie na Morzu Bałtyckim – powiedziała Hennig-Kloska. Sylwia Dąbrowa
Zapewnienie ochrony i bezpieczeństwa energetycznego w basenie Morza Bałtyckiego stało się priorytetem dla krajów regionu. Minister klimatu i środowiska, Paulina Hennig-Kloska, podczas nieformalnego spotkania ministrów ds. energii krajów UE, zapowiedziała podpisanie dokumentu, który ma wzmocnić współpracę w tym zakresie. Spotkanie to jest częścią polskiej prezydencji w Radzie UE i koncentruje się na kluczowych kwestiach związanych z energetyką, w tym odbudową infrastruktury energetycznej Ukrainy i przygotowaniami do zimy.

Współpraca energetyczna na Morzu Bałtyckim

Podczas spotkania, które odbyło się w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, ministrowie państw z basenu Morza Bałtyckiego skupili się na temacie współpracy w zakresie bezpieczeństwa energetycznego.

– Wczoraj w Ministerstwie Klimatu i Środowiska odbyło się niezwykle ważne spotkanie ministrów państw z basenu Morza Bałtyckiego. Rozmawialiśmy o współpracy w zakresie zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa energetycznego właśnie na Morzu Bałtyckim, gdzie systematycznie mamy do czynienia z różnymi incydentami, gdzie musimy budować naszą odporność, gdzie musimy podejmować współpracę i efektem tego będzie podpisanie dziś dokumentu, który da kolejny krok we wzmacnianiu tej współpracy – powiedziała Hennig-Kloska.

Podpisanie dokumentu ma na celu formalizację współpracy i wzmocnienie wspólnych działań w obliczu wyzwań związanych z incydentami energetycznymi. Współpraca ta jest kluczowa dla zapewnienia stabilności energetycznej w regionie, który jest strategicznie ważny dla całej Europy.

Wtorek to drugi i ostatni dzień nieformalnego spotkania ministrów ds. energii krajów UE, organizowanego w ramach polskiej prezydencji w Radzie UE. Tematami spotkania są odbudowa ukraińskiej infrastruktury energetycznej i przygotowania do zimy w Ukrainie i Mołdawii, a także zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego poprzez lepszy dostęp do kluczowych czystych technologii. W tej drugiej części uczestniczyć będzie również dyrektor wykonawczy Międzynarodowej Agencji Energetycznej Fatih Birol.

źródło: PAP

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu