Najlepsze konta internetowe 2013 [ranking]

Redakcja
Ponad dekadę po wprowadzeniu e-bankowości trudno wyobrazić sobie, że moglibyśmy obecnie tracić czas w kolejkach, by wykonać transakcję, coraz więcej osób ma konta internetowe
Ponad dekadę po wprowadzeniu e-bankowości trudno wyobrazić sobie, że moglibyśmy obecnie tracić czas w kolejkach, by wykonać transakcję, coraz więcej osób ma konta internetowe SXC
Dziś najważniejszy jest dostęp do konta 24 h na dobę przez cały tydzień. Rynek podbiły konta internetowe.

Porównywarka Comperia.pl sprawdza, które z nich jest najlepsze.

Kto lubi stać w kolejkach?

Ponad dekadę po wprowadzeniu bankowości internetowej trudno wyobrazić sobie, że moglibyśmy obecnie tracić czas w kolejkach, by wykonać dowolną transakcję na naszym rachunku. 24- godzinny dostęp do konta wydaje się być standardem od wieków. W swoich oczekiwaniach idziemy dalej – chcemy mieć możliwość zarządzania finansami za pomocą telefonu, robić przelewy bez opłat, nawet ekspresowe, otwierać rachunki w banku online, bez konieczności kontaktowania się z jego pracownikiem. Te wszystkie cechy powinno posiadać najlepsze konto internetowe. 

Celem Comperii było odnalezienie najlepszego konta internetowego dla klienta indywidualnego. Przyjęła, że miesięczne wpływy na konto wynoszą 3 tys. zł, a saldo 3,5 tys. zł. Modelowy klient wykonuje 10 internetowych przelewów zewnętrznych miesięcznie, w tym dwa ekspresowe i ma zdefiniowane 3 zlecenia stałe. 3 razy w miesiącu wypłaca środki z obcego bankomatu (po 200 zł). Kartą płaci 6 razy w miesiącu, łącznie wydając w ten sposób 600 zł.
 
Konta prześwietliła pod względem 11 parametrów - opłaty za prowadzenie rachunku, opłaty za zewnętrzny przelew internetowy,  opłaty za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce, opłaty za wydanie karty do konta, opłaty za użytkowanie karty do konta, możliwości wykonania i kosztu przelewów ekspresowych w Internecie,  dostępu do bankowości mobilnej, dostępności usługi moneyback/ cashback (rozumiany jako procentowy lub kwotowy zwrot płatności kartą za zakupy), możliwości zawarcia umowy o prowadzenie konta za pomocą przelewu, dostępności produktów bankowych online i możliwości uzyskania kredytu online.

Przyznawała po 1 punkcie za brak opłat związanych z użytkowaniem konta i 0 punktów, jeśli opłaty takie wystąpiły, niezależnie od ich wysokości. Dodatkowo, każdy bank mógł zyskać punkt za dostęp do bankowości mobilnej, moneyback, możliwość otwierania konta za pomocą przelewu, dostęp do produktów bankowych online i możliwość uzyskania kredytu przez Internet. W rankingu można było maksymalnie zdobyć 11 punktów.

Najlepsze konto internetowe ma...

Największą liczbę  punktów otrzymało konto osobiste w banku Alior Sync. Rachunek ten jest zupełnie darmowy i spełnia oczekiwania najbardziej wymagającego „mobilnego klienta”.  Wszystkie czynności związane z finansami osobistymi można wykonać za pomocą komputera lub telefonu i nie zapłacimy za nie nawet złotówki. Darmowe są nawet przelewy ekspresowe, pod warunkiem, że nie wykonamy ich więcej niż 10 w miesiącu. Dodatkowo bank premiuje aktywnych klientów dzięki 5 proc. cashbackowi za zakupy wykonane Internecie.

Zwycięzcy po piętach  depcze Konto Zarabiające w Meritum Banku. Rachunek ten przegrał jednym punktem, ponieważ pobierana jest opłata za przelewy ekspresowe wykonywane online.

Obok w załączniku można zobaczyć cały  ranking kont internetowych Comperii

Źródło: Comperia.pl

Dopłaty do cen energii

Wideo

Materiał oryginalny: Najlepsze konta internetowe 2013 [ranking] - Gazeta Pomorska

Dodaj ogłoszenie