Płatności odroczone mogą ulżyć naszym budżetom wakacyjnym. Jak przesunąć w czasie wydatki ponoszone na urlopowy wypoczynek

OPRAC.:
Zbigniew Biskupski
Zbigniew Biskupski
Co jednak, gdy zamówienie nie spełni oczekiwań, a na zwrot pieniędzy za produkty trzeba będzie poczekać na tyle długo, że nie starczy już środków na zakup kolejnych, potrzebnych produktów? By być pewnym, że tak się nie stanie, najlepiej skorzystać z płatności odroczonych.
Co jednak, gdy zamówienie nie spełni oczekiwań, a na zwrot pieniędzy za produkty trzeba będzie poczekać na tyle długo, że nie starczy już środków na zakup kolejnych, potrzebnych produktów? By być pewnym, że tak się nie stanie, najlepiej skorzystać z płatności odroczonych. Karolina Misztal / Polska Press
Okres przedurlopowy to wytężony czas poszukiwania najlepszych ofert zakupowych, które pozwolą na optymalne wykorzystanie chwili odpoczynku. Zajęci organizacją urlopu, dotrzymaniem wszystkich terminów i płatności, klienci szukają sposobów na wygodną realizację zamówień tak, by nic nie przeszkodziło ich wyjazdowi, a także nie nadwyrężyło zbyt mocno ich budżetu. Szczególnie pomocne mogą być w tym aspekcie płatności odroczone.

Nikt nie lubi wyjeżdżać na urlop w pośpiechu i chaosie nieprzemyślanych decyzji oraz działań. Dlatego ponosząc urlopowe wydatki, warto dobrze przemyśleć wszystkie opcje, które to usprawnią i przyniosą najwięcej dodatkowych korzyści. Ubrania, sprzęt sportowy czy gadżety można zamówić i odebrać w ciągu 2-3 dni.

Co jednak, gdy zamówienie nie spełni oczekiwań, a na zwrot pieniędzy za produkty trzeba będzie poczekać na tyle długo, że nie starczy już środków na zakup kolejnych, potrzebnych produktów? By być pewnym, że tak się nie stanie, najlepiej skorzystać z płatności odroczonych.

Dlaczego warto skorzystać z płatności odroczonych, planując wakacje?

Dzięki tej metodzie płatności można kupić produkt i zobaczyć, jak wygląda w rzeczywistości, sprawdzić go i przymierzyć, a zapłacić za niego dopiero np. za 30 dni i to bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli kupujący zdecyduje się zwrócić produkt, to nie płaci za niego w ogóle, gdyż płatność jest anulowana.

Dzięki temu nie mrozi on własnych pieniędzy i nie musi czekać na ich zwrot od sprzedawcy. Może bez problemu wrócić do dalszych poszukiwań i kupić kolejny produkt, nie nadwyrężając swojego portfela przed wakacjami.

Jest również kilka dodatkowych kwestii, które wyróżniają płatności odroczone spośród innych sposobów zapłaty za zakupy. Warto o nich pamiętać przy podejmowaniu najlepszych decyzji podczas wakacyjnych zakupów.

Kup teraz, zapłać później: duża łatwość korzystania

Coraz więcej osób korzysta z szybkich i łatwych w obsłudze płatności online. Takie są właśnie rozwiązania “kup teraz, zapłać później”. Pozwalają bowiem w prosty i zarazem niezwykle intuicyjny sposób dokonać zakupu.

Kupujący nie wypełnia żadnych długich formularzy, czy wniosków – podaje tylko podstawowe dane, na podstawie których już w kilka sekund otrzymuje decyzję o odroczeniu płatności. Płatność za zakupy potwierdza jedynie za pośrednictwem kodu SMS lub aplikacji. Sklep w tym momencie otrzymuje płatność od firmy oferującej ten rodzaj płatności i przystępuje do realizacji zamówienia. Klient odbiera zakupy, może je sprawdzić, a na zapłatę za nie ma aż 30 dni, bez dodatkowych kosztów.

Płatności odroczone: oddech dla budżetu domowego

Zaplanowanie wakacji, które pozwolą złapać trochę oddechu, może być dla wielu osób bardzo kosztowne. Dlatego warto precyzyjnie podchodzić do planowania budżetu i korzystać z rozwiązań, które pomagają uelastyczniać wydatki. Tu z pomocą znowu przychodzą płatności odroczone, które przy realizowaniu wakacyjnych zamówień mogą okazać się niezwykle pomocne.

Dzięki nim nadwyrężony innymi wydatkami portfel będzie swojemu właścicielowi wdzięczny, bo za zrealizowane zamówienia klient może zapłacić nawet za 30 dni, np. po otrzymaniu wypłaty. Jeśli z jakiś powodów będzie potrzebował na spłatę należności więcej czasu, to u wielu operatorów płatności odroczonych może rozłożyć płatność na wygodne raty i zapłacić jeszcze później.

Płatności odroczone są bezpieczne: jakie zabezpieczenia?

To jeden z najważniejszych aspektów zakupów w sieci. Każdy operator usług umożliwiających realizację płatności online powinien dokładać należytej uwagi do tego, by płatność mogła być dokonana w sposób bezpieczny bez ryzyka utraty środków przez klienta.

Za jedne z najbezpieczniejszych metod płatności w sieci uważa się płatności odroczone. Dla przykładu na platformie PayPo, do potwierdzenia zamówienia używany jest wyłącznie kod SMS, wysyłany bezpośrednio na telefon klienta. Nie ma zatem konieczności logowania się do konta bankowego, czy podawania danych kart kredytowych czy debetowych. Natomiast wszystkie transakcje są szyfrowane i realizowane za pośrednictwem zabezpieczonych serwerów.

Sposobów płatności za zakupy online jest obecnie sporo, klienci mają w tym zakresie wiele możliwości i mogą swobodnie dobierać metodę, która według nich jest najlepsza. Dynamicznie rosnąca popularność płatności odroczonych pokazuje jednak, że to właśnie ta usługa w oczach polskiego konsumenta staje się jedną z najchętniej wybieranych opcji. Nie tylko podczas robienia zakupów na wakacje, ale i na co dzień.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu