Pracodawcy apelują o odłożenie reformy oświaty

Grzegorz Baczewski
dr Grzegorz Baczewski, dyrektor departamentu pracy, dialogu i spraw społecznych Konfederacji Lewiatan.
dr Grzegorz Baczewski, dyrektor departamentu pracy, dialogu i spraw społecznych Konfederacji Lewiatan. Konfederacja Lewiatan
Udostępnij:
Rząd zdecydował, że od września 2017 roku wróci 8-letnia szkoła podstawowa oraz 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, a szkołę zawodową zastąpi dwustopniowa szkoła branżowa. Konfederacja Lewiatan apeluje o wstrzymanie reformy strukturalnej w oświacie od 2017 roku i kontynuowanie innych zapowiadanych zmian.

- Liczne wątpliwości zgłaszane przez samorządy, środowiska nauczycielskie, wreszcie rodziców i samych uczniów powinny skłaniać rząd do refleksji nad samą koncepcją przygotowań. Zaproponowanie tak dużych zmian przez stronę rządową stwarza uzasadnione zagrożenie, że zostaną one wprowadzone bez należytego przygotowania. Szereg zgłaszanych wątpliwości uzasadnia pytanie o sens ekspresowych zmian. Dodatkowo brak jest w założeniach wyraźnej wizji przebudowy szkolnictwa zawodowego, o co od lat zabiegają zgodnie środowiska gospodarcze, pracownicze i eksperckie – mówi dr Grzegorz Baczewski, dyrektor departamentu pracy, dialogu i spraw społecznych Konfederacji Lewiatan.
Konfederacja Lewiatan apeluje o wstrzymanie reformy strukturalnej od 2017 r. i kontynuowanie innych zapowiadanych zmian, rozpoczęcie prac nad koncepcją polskiego liceum i standardami kształcenia w nim oraz przedstawienie harmonogramu i planu realizacji reformy kształcenia zawodowego.

Apel do premier Beaty Szydło, o wstrzymanie reformy strukturalnej w oświacie, wystosowały również wszystkie organizacje pracodawców i związki zawodowe, za wyjątkiem Solidarności, wchodzące w skład Rady Dialogu Społecznego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wojna na Ukrainie to wyzwanie dla całej branży IT, opinia eksperta

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Strefa Biznesu
Dodaj ogłoszenie