- Liczne wątpliwości zgłaszane przez samorządy, środowiska nauczycielskie, wreszcie rodziców i samych uczniów powinny skłaniać rząd do refleksji nad samą koncepcją przygotowań. Zaproponowanie tak dużych zmian przez stronę rządową stwarza uzasadnione zagrożenie, że zostaną one wprowadzone bez należytego przygotowania. Szereg zgłaszanych wątpliwości uzasadnia pytanie o sens ekspresowych zmian. Dodatkowo brak jest w założeniach wyraźnej wizji przebudowy szkolnictwa zawodowego, o co od lat zabiegają zgodnie środowiska gospodarcze, pracownicze i eksperckie – mówi dr Grzegorz Baczewski, dyrektor departamentu pracy, dialogu i spraw społecznych Konfederacji Lewiatan.
Konfederacja Lewiatan apeluje o wstrzymanie reformy strukturalnej od 2017 r. i kontynuowanie innych zapowiadanych zmian, rozpoczęcie prac nad koncepcją polskiego liceum i standardami kształcenia w nim oraz przedstawienie harmonogramu i planu realizacji reformy kształcenia zawodowego.
Apel do premier Beaty Szydło, o wstrzymanie reformy strukturalnej w oświacie, wystosowały również wszystkie organizacje pracodawców i związki zawodowe, za wyjątkiem Solidarności, wchodzące w skład Rady Dialogu Społecznego.
Strefa Biznesu: Coraz więcej chętnych na kredyty ze zmienną stopą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?