Sprawdź czy nie ma dla Ciebie atrakcyjnej pracy w sektorze usług

Zbigniew Biskupski AIP
Małgorzata Genca
Mimo, że sektor usług dla biznesu uznawany jest przez specjalistów za atrakcyjne miejsce pracy, coraz bardziej cierpi na niedobór chętnych na poszukiwane przez pracodawców etaty.

Polska wyrosła na europejskiego lidera sektora usług dla biznesu. W kraju działa ponad 850 nowoczesnych centrów obdługi biznesu – wynika z danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Aby je zasilić, branża zatrudnia rocznie 18-20 tysięcy nowych pracowników.

- Z badania Plany Pracodawców, przeprowadzanego przez Randstad wśród 1 000 firm w naszym kraju wynika, iż sektor ten ma najbardziej ambitne plany zatrudnieniowe w 2017 roku. – podkreśla Michał Tarnowski, Regional Manager Randstad Professionals.

Praca dla informatyka, ale i dla specjalisty

- Różnorodność procesów, jakie są obsługiwane przez sektor BPO/SSC, jak się go fachowo określa, sprawia, że pracę mogą w nim znaleźć zarówno absolwenci kierunków filologicznych, finansowych, bankowych, zarządzania, jak również IT, prawnych czy humanistycznych – mówi Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio. – Kariera w sektorze BPO/SSC to szansa na pracę w międzynarodowym otoczeniu i doskonały start na zawodowej ścieżce. Możliwość awansowania w pionie i poziomie stwarza perspektywy rozwoju zarówno zawodowego, jak i finansowego.
Górna granica zarobków w branzy BPO/SSC w zasadzie nie istnieje. Jak podkreślają specjaliści w zakresie rynku pracy,

Sektor SSC/BPO oferuje również znacznie bogatszą paletę dodatków pozapłacowych niż przedsiębiorcy z pozostałych gałęzi polskiej gospodarki.

– W tym wymiarze nowoczesne centra usług biznesowych są bardzo atrakcyjnymi miejscami pracy. Benefity dostępne dla pracowników firm z branży SSC/BPO są jednym z istotnych elementów, składających się na budowanie atrakcyjnej oferty dla potencjalnych kandydatów. – wyjaśnia Izabela Kazimierska, Key Account Manager SSC/BPO w Randstad Professionals.

Obejrzyj:
Jeśli mamy wybór i cena jest konkurencyjna, bierzemy z półki polskie produkty. Dlaczego?

Kandydaci często nie wiedzą o szansy

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu już teraz oferuje wiele kandydatom, a jednak nadal boryka się z trudnościami rekrutacyjnymi. Dlaczego branża zaczyna odczuwać niedobór talentów, który może mieć znaczny wpływ na funkcjonowanie biznesu? Zgodnie z wynikami Randstad Award, badania wizerunku pracodawców w naszym kraju, sektor SSC/BPO jest bardzo atrakcyjnym miejscem pracy – jednak jest to wiedza dostępna w głównej mierze dla osób, które sektor znają. – Wyzwaniem dla branży SSC/BPO jest dotarcie z komunikatem o swojej ofercie dla kandydatów do osób niezwiązanych z tym środowiskiem, które nie mają świadomości, co mogłyby zyskać aplikując do firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. – podsumowuje Michał Tarnowski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu