5 sposobów na znalezienie dobrego biura rachunkowego w Poznaniu

Materiał informacyjny - Marcin Balana - Profesjonalne Usługi E-Marketingowe
Każdy przedsiębiorca, który od dłuższego czasu bezskutecznie szuka dobrego biura rachunkowego w Poznaniu, a wciąż trafia na nieprofesjonalne firmy, powinien dokładnie przeanalizować sposób, w jaki sposób prowadzi swoje poszukiwania. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby, które pomogą znaleźć najlepsze biuro.

Określenie wymagań

Szukanie dobrego biura rachunkowego w Poznaniu należy zacząć od przeanalizowania własnej firmy. Pierwszym krokiem jest przyjrzenie się swoim finansom. Należy ustalić jakie problemy i wyzwania z obszaru finansów i rachunkowości posiada dane przedsiębiorstwo. Firmy są różne, dlatego również ich potrzeby różnią się w zależności od miejsca i branży. Z tego względu biuro rachunkowe, które będzie odpowiednie dla firmy A, niekoniecznie sprawdzi się również przy obsłudze firmy B.

Analiza swojej firmy pozwoli określić zakres usług, które musi oferować przyszłe biuro rachunkowe. Dokładna wiedza na temat tego czego konkretnie oczekuje się od biura rachunkowego, to klucz do skutecznego i sprawnego znalezienia odpowiedniej firmy. Warto o tym pamiętać i poruszyć kwestie wymagań już podczas pierwszej rozmowy z potencjalnym przyszłym biurem. Pozwoli to zaoszczędzić czas i od razu odrzucić kandydaturę tych biur, które nie spełniają naszych oczekiwań.

Biuro rachunkowe Poznań - jak szukać?

Istnieje wiele sposobów na wyszukiwanie biura rachunkowego do obsługi księgowej firmy. Poniżej przedstawiamy 5 z nich, które są bardzo skuteczne:

Sposób 1 - wyszukiwarka internetowa

Wyszukiwarka internetowa to prawdziwy katalog firm. Szukając biura rachunkowego w Poznaniu wystarczy wpisać w Google hasta typu: „biuro rachunkowe poznań”, „dobre biuro rachunkowe Poznań” czy „najlepsze biuro rachunkowe w Poznaniu”. W ten sposób otrzymamy całą listę przedsiębiorstw świadczących tego typu usługi rachunkowe. Przy okazji można też poczytać komentarze i opinie o danych biurach wystawione przez innych użytkowników sieci.

Sposób 2 - polecenia zaprzyjaźnionych przedsiębiorców

Nikt tak dobrze nie zrozumie przedsiębiorcy jak inny przedsiębiorca. Z tego względu, posiadając wśród znajomych osoby prowadzące własne firmy, warto podpytać je o polecenia dotyczące biura rachunkowego w Poznaniu. W ten sposób z pewnością można otrzymać rzetelne rekomendacje lub wręcz przeciwnie - ostrzeżenia przed niektórymi biurami.

Sposób 3 - polecenia od rodziny

Rad co do biura rachunkowego mogą udzielić również zwykli koledzy lub koleżanki, którzy nie są przedsiębiorcami lub rodzina. Każda osoba ma znajomych pracujących w różnych profesjach, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś z naszych przyjaciół zna godnego polecenia księgowego.

Sposób 4 - targi branżowe

Szukając dobrego biura rachunkowego w Poznaniu można również wybrać się na organizowane w mieście targi branżowe. Na takich imprezach, każda firma ma własne stoisko, przy którym prezentuje swoją ofertę dla klientów.

Sposób 5 - grupy i fora

Kolejną skarbnicą wiedzy bardzo przydatną przy szukaniu księgowego są grupy i fora, np. w social mediach. Użytkownicy dzielą się na nich swoimi doświadczeniami związanymi z biurami rachunkowymi, a same biura często wstawiają tam swoje reklamy i oferty.

Biuro rachunkowe AK-PLUS - najlepsze biuro rachunkowe w Poznaniu

Osoby szukające biura rachunkowego mogą skorzystać z powyższych sposobów albo od razu zainteresować się ofertą firmy AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska. To profesjonalne i rzetelne biuro rachunkowe w Poznaniu, oferujące kompleksowe usługi księgowe oraz obsługę kadrowo-płacową dla podmiotów o różnych profilach działalności i formie prawnej. Wieloletnia praktyka oraz zdobyte doświadczenie księgowych z AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska przekładają się na najwyższą jakość wykonywanych usług. Biuro oferuje swoim klientom indywidualnie i elastycznie podejście do ich potrzeb i oczekiwań.
Przykładowe usługi oferowane przez AK-PLUS:

  • prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów,
  • prowadzenie ksiąg handlowych,
  • prowadzenie rejestrów VAT zakupów i sprzedaży.
  • ryczałt od przychodów ewidencjonowanych,
  • karta podatkowa,
  • naliczanie wynagrodzeń oraz sporządzanie list płac zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • prowadzenie ewidencji wynagrodzeń poszczególnych pracowników,
  • sporządzanie rocznych informacji o uzyskanych dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek.

Z AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska można skontaktować się m.in.:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu