Będzie nowy proces rekrutacyjny na stanowiska wiceprezesów Państwowej Agencji Atomistyki?

Maciej Badowski
PAP
Opracowanie:
W Państwowej Agencji Atomistyki najprawdopodobniej zostanie rozpisany nowy konkurs na stanowisko wiceprezesów.
W Państwowej Agencji Atomistyki najprawdopodobniej zostanie rozpisany nowy konkurs na stanowisko wiceprezesów. Tomasz Kawka/ Polska Press
W świetle najnowszych doniesień, polska energetyka jądrowa stoi przed istotnymi zmianami kadrowymi. Rząd odstąpił od powołania Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego i Pawła Zaręby na stanowiska wiceprezesów Państwowej Agencji Atomistyki, zapowiadając nowy proces rekrutacyjny.

Spis treści

Zmiany w kierownictwie Państwowej Agencji Atomistyki

W ostatnich dniach marca br. doszło do ogłoszenia wyników naboru na kluczowe stanowiska w Państwowej Agencji Atomistyki (PAA), które miały zostać obsadzone przez Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego, dawnego wiceministra klimatu i środowiska, oraz Pawła Zarębę, byłego wiceszefa Polskich Elektrowni Jądrowych. Mimo wyłonienia kandydatów, ich oficjalne powołanie nie nastąpiło, co wywołało szereg spekulacji na temat przyczyn tej decyzji.

Informacje na ten temat przekazał „Puls Biznesu", zauważając, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska, odpowiedzialne za powołanie zarządu PAA, nie przedstawiło oficjalnego uzasadnienia tej sytuacji. Niemniej jednak, z nieoficjalnych źródeł wynika, że zdecydowano się na rozpisanie nowego konkursu na te stanowiska.

Co dalej z polską energetyką jądrową?

Adam Guibourgé-Czetwertyński, jeden z kandydatów, jest postacią dobrze znaną w środowisku energetycznym. Jego kariera zawodowa obejmuje m.in. stanowisko wiceministra klimatu i środowiska, gdzie pracował u boku Anny Moskwy, a także pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej w tzw. rządzie dwutygodniowym. Guibourgé-Czetwertyński ma na swoim koncie również rolę głównego negocjatora Polski na szczycie klimatycznym COP24 i pięcioletnią pracę w Brukseli, w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej. Jego doświadczenie w resorcie środowiska sięga 2013 roku, kiedy to rozpoczął pracę w czasach koalicji PO-PSL.

Paweł Zaręba, drugi z kandydatów, pełnił funkcję wiceprezesa PGE EJ1, a później PEJ, od 2016 do początku 2022 roku, co czyni go również cennym kandydatem z bogatym doświadczeniem w sektorze energetyki jądrowej.

Decyzja o niepowołaniu Guibourgé-Czetwertyńskiego i Zaręby oraz zapowiedź nowego naboru na te stanowiska rzucają światło na nadchodzące zmiany w zarządzaniu polską energetyką jądrową. Rząd ma konkretne oczekiwania wobec osób, które będą kształtować przyszłość tego sektora.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!

źródło: PAP

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Te firmy będą zatrudniały w najbliższym czasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu