Gospodarka potrzebuje kolejnych impulsów do rozwoju

Marek Kowalski, FPP
Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.
Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich. FPP
Obecnie wartość obiegu gotówkowego w Polsce wynosi ponad 200 mld PLN. Pieniądze te najczęściej „nie pracują”, w dodatku – ze względu na inflację – tracą realnie na wartości. Z kolei dla Państwa obrót gotówkowy generuje koszt w wysokości około 1 proc. PKB. Jest to kwota porównywalna do wydatków z budżetu państwowego na badania i rozwój w skali roku. Bezgotówkowe formy płatności przynoszą wymierne korzyści wszystkim uczestnikom obrotu gospodarczego – konsumentom, przedsiębiorcom, a w konsekwencji stają się impulsem do rozwoju całej gospodarki.

Uczciwa konkurencja na rynku i poczucie stabilności rynkowej przekłada się na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Obecnie wprowadzanych jest szereg nowych przepisów i regulacji, które wzmocnią te czynniki i jednocześnie pozwolą na równouprawnienie różnych form płatności – gotówkowych i bezgotówkowych.

Przeczytaj także:

Wprowadzenie równouprawnienia w zakresie płatności jest również wyjściem naprzeciw oczekiwaniom obywateli. Polacy polubili płatności bezgotówkowe, ponieważ są one szybkie, wygodne i bezpieczne. Pozwalają oszczędzać czas. Dlatego posiadanie terminala płatniczego staje się już standardem, którego zapewnienia oczekuje się od prywatnego przedsiębiorcy czy też urzędu państwowego, w którym trzeba dokonać płatności.

Prawdziwa rewolucja w zwolnieniach lekarskich. O wystawienie nie musisz prosić lekarza. Wystarczy kliknąć w ten tekst, by poznać szczegóły.

Przedsiębiorcy – wśród powodów nieakceptowania kart płatniczych – przede wszystkim zwracają uwagę na koszty związane z wprowadzeniem płatności bezgotówkowych. Odpowiedzią na te wątpliwości jest Program Polska Bezgotówkowa, realizowany przez Fundację Polska Bezgotówkowa, w ramach którego pokrywane są koszty terminala płatniczego i koszty transakcji przez pierwszych 12 miesięcy.

Program Polska Bezgotówkowa dociera skutecznie do branż dotychczas niekorzystających z płatności bezgotówkowych. Dodatkowo, już od września 2018 r. Program Polska Bezgotówkowa został rozszerzony o urzędy i inne instytucje sektora publicznego oraz podmioty nie będące przedsiębiorcami – a przyjmujące płatności.

Co z abonamentem telewizyjnym w 2019 roku - trzeba płacić czy nie. Dowiesz się klikając w ten tekst.

Tym samym obejmie on swoim działaniem takie instytucje, jak urzędy gminne, sądy, uczelnie wyższe, instytucje kultury, sztuki i sportu, parki narodowe oraz szpitale i przychodnie, przedsiębiorstwa komunalne, a także fundacje czy stowarzyszenia.

Obejrzyj wideo:

60 Sekund Biznesu: Potrzebny jest kompleksowy plan demograficzny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Ile wydajemy na aktywność fizyczną?

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu
Dodaj ogłoszenie