Spis treści
Pierwszy dzień Kongresu skupi się na trzech głównych obszarach: regulacjach, narzędziach IR i relacjach z różnymi grupami odbiorców. Każdy blok podzielony będzie na szczegółowe debaty eksperckie.
Rozpocznie je dyskusja pt. „Nowe rozporządzenie o obowiązkach informacyjnych”, w której omówiony zostanie harmonogram prac nad nowymi regulacjami, kluczowe zmiany oraz możliwości wpływu uczestników rynku na kształt przepisów.
W kolejnym panelu uczestnicy przyjrzą się zmianom w rozporządzeniu MAR – poruszone zostaną kwestie raportowania w trakcie długoterminowych procesów oraz zasady opóźniania publikacji informacji poufnych.
Emisje bezprospektowe i pakiet Omnibus
Eksperci omówią również praktyczne aspekty emisji bezprospektowych – nowej ścieżki finansowania, która nie wymaga sporządzania prospektu emisyjnego. Uczestnicy poznają niezbędny zakres informacji dla inwestorów oraz wady i zalety takiej formy emisji.
Osobny panel poświęcony będzie pakietowi regulacyjnemu Omnibus. Szczególną uwagę zwrócono na zmiany dotyczące dużych spółek („1000+”) oraz tych zwolnionych z raportowania.
Budowanie płynności i komunikacja z KDPW
Jak skutecznie przyciągać inwestorów i analityków? Jak budować zaufanie i długoterminowe zainteresowanie spółką? Na te pytania odpowie dyskusja o komunikacji w kontekście płynności i narzędziach IR.
Kolejny panel skoncentruje się na roli Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW) w relacjach z emitentami. Omówiona zostanie m.in. identyfikacja akcjonariuszy, obsługa zdarzeń korporacyjnych i usługi świadczone przez KDPW.
– Emitenci są jedną z kluczowych grup klientów KDPW. Nasze usługi nieustannie ewoluują, odpowiadając na potrzeby rynku i zmiany regulacyjne – zaznaczył Maciej Trybuchowski, prezes KDPW.
Relacje IR w ujęciu globalnym
W dalszej części dnia uczestnicy poznają perspektywę inwestorską z rynków rozwiniętych. Eksperci omówią relacje z inwestorami akcyjnymi, instytucjami typu fixed income, agencjami ratingowymi czy analitykami sell-side. Będzie mowa o kluczowych elementach wpływających na kurs akcji i wiarygodność spółki.
Na zakończenie odbędzie się panel poświęcony relacjom z różnorodnymi grupami odbiorców – od inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, przez media, aż po inwestorów ESG.
Praktyka IR i zmieniające się otoczenie
Drugi dzień Kongresu zdominują praktyczne warsztaty. Eksperci poprowadzą sesje m.in. na temat:
niedocenianych narzędzi komunikacyjnych,
trudnych informacji poufnych,
nieodpłatnych analiz spółek giełdowych,
nowych zasad ofert publicznych.
Zwieńczeniem wydarzenia będzie panel „Zmiany w otoczeniu regulacyjnym i rynkowym”. Poruszone zostaną tematy deregulacji, nowych inicjatyw legislacyjnych i kluczowych wyzwań dla rynku kapitałowego.
– Po latach zaostrzania przepisów nadchodzi czas refleksji i elastyczności. Chcemy, by rynek mógł oddychać i wspierać rozwój. SEG aktywnie uczestniczy w tym procesie – niektóre zmiany sami zainicjowaliśmy – powiedział Mirosław Kachniewski, prezes SEG.
Organizatorem Kongresu jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerami wydarzenia są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych.
