ZOBACZ WIDEO: Inflacja w Polsce jest najwyższa od 10 lat, wzrost cen widać w sklepach
Wysokie zarobki po zawodówce i technikum? W tych branżach to możliwe!
Nie od dziś wiadomo, że na rynku pracy znacznie lepsze perspektywy mają osoby z doświadczeniem, dlatego poza wiedzą teoretyczną i umiejętnościami wyniesionymi ze szkół warto wzbogacić swoje CV o dodatkowe szkolenia, praktyki i kursy. W jakich konkretnie branżach można liczyć na wysoką pensję?
Jak wyjaśnia w rozmowie z Business Insider Magdalena Rawska z Randstad Polska, absolwenci szkół technicznych dobrze płatną pracę powinni dziś znaleźć przede wszystkim w obszarze mechaniki, elektromechaniki oraz automatyki. W tej branży zarobki pracowników technicznych często są równe stawkom inżynierów.
Na niektórych stanowiskach technicznych, szczególnie w przypadku techników programowania maszyn i robotów czy automatyków, płace mogą już przekraczać wynagrodzenia specjalistów i sięgać nawet 7 tys. zł brutto w skali miesiąca – stwierdza na łamach Business Insider Mateusz Żydek z Randstad Polska.
Polecamy
Wpływ na wysokie zarobki ma też kwestia deficytu pracowników. W związku z tym elektroenergetycy, mechatronicy, monterzy maszyn i urządzeń, technicy informatycy, technicy programiści mogą liczyć na zarobki rzędu 5 tys. zł brutto.
Jakie jeszcze profesje są w cenie? Według danych Hays Poland obecnie panuje też deficyt pracowników na stanowiskach
- automatycy,
- mechanicy,
- elektrycy,
- spawacze,
- ustawiacze maszyn,
- operatorzy elektrodrążarki,
- szlifierzy,
- ślusarze,
- formierze.
Polecamy
Jak dodaje na łamach Business Insider Mateusz Żydek z Randstad Polska, na wiele ofert pracy nie powinni też narzekać pracownicy budowalni - betoniarze i zbrojarze, cieśle i stolarze budowlani, brukarze, dekarze i blacharze budowlani, monterzy okien i szklarze, monterzy instalacji budowlanych, monterzy elektronicy czy murarze i tynkarze, czy pracownicy robót wykończeniowych.
