Praca jako brukarz. Ile można zarobić na bruku? Sprawdzamy, ile dostaje się za układanie kostki chodnikowej

Mikołaj Wójtowicz
Mikołaj Wójtowicz
Brukarz jest zawodem o charakterze usługowym. Do jego zadań należy układanie, naprawianie, rozbieranie, wykańczanie nawierzchni brukowej ulic i ciągów pieszych na podstawie dokumentacji technicznej.
Brukarz jest zawodem o charakterze usługowym. Do jego zadań należy układanie, naprawianie, rozbieranie, wykańczanie nawierzchni brukowej ulic i ciągów pieszych na podstawie dokumentacji technicznej. Olgierd Gorny / Polska Press
Jak wygląda praca brukarza? Ile zarabia? Okazuje się, że nie jest to najłatwiejsze zajęcie. Pracować trzeba nie raz w trudnych warunkach pogodowych, a zarobki w porównaniu do płacy minimalnej nie są za duże. Wypłata i pensja waha się od najmniejszej krajowej do nawet 8000 zł. Porównujemy oferty pracy i proponowane przez pracodawców wynagrodzenia.

Spis treści

Czym zajmuje się brukarz? Jak wygląda ta praca?

Brukarz odpowiada za układanie ulicznej nawierzchni z kostki brukowej. W zakres jego obowiązków wchodzą naprawa i konserwacja takich powierzchni.

Brukarz jest zawodem o charakterze usługowym. Do jego zadań należy układanie, naprawianie, rozbieranie, wykańczanie nawierzchni brukowej ulic i ciągów pieszych na podstawie dokumentacji technicznej. W swojej pracy brukarz określa wymagania ilościowe i jakościowe materiałów do wykonania pracy. Przy wyborze materiału brukarz uwzględnia takie cechy, jak łupliwość, ścieralność i ciężar właściwy - możemy dowiedzieć się z oficjalnej strony internetowej Urzędu Pracy w Kętrzynie.

Ponadto brukarz sortuje materiały i wyznacza linie ograniczające miejsca przebiegu nawierzchni.

Roboty drogowe wykonuje się na miejscu budowy, na wolnym powietrzu. Pracować trzeba w warunkach atmosferycznych, które nie zawsze są korzystne. Uciążliwa może być duża wilgotność powietrza i gruntu. Praca wymaga częstego schylania się oraz poruszania się na kolanach. W lecie może oznaczać to pracę w upale, a w zimie – na mrozie.

Praca wymaga zespołowego działania, w którym robotnicy są podzieleni na brygady. Działaniami takiej grupy dowodzi brygadzista.

Ile zarabia brukarz?

Z przykładowymi zarobkami brukarza możemy zapoznać się na stronach Centralnej Bazy Ofert Pracy prowadzonej przez polskie Urzędy Pracy oferty.praca.gov.pl albo przejść do naszej galerii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu