Przedsiębiorcy z Mazowsza po raz kolejny mogli się dowiedzieć w jaki sposób przejść od pomysłu do realizacji z odpowiednim finansowaniem

AIP
Spotkanie „NCBR dla Firm- wsparcie przedsiębiorców z POIR składa się z części informacyjnej oraz warsztatowej.
Spotkanie „NCBR dla Firm- wsparcie przedsiębiorców z POIR składa się z części informacyjnej oraz warsztatowej. AIP
W Warszawie odbyło się kolejne spotkanie z serii NCBR dla firm- wsparcie przedsiębiorców z POIR. Podczas warsztatów uczestnicy zdobywają wiedzę dotyczącą aplikowania o dofinansowanie projektów badawczo- rozwojowych, w tym m.in. jak zdobyć środki w ramach trwającego naboru wniosków w konkursie NCBR Szybka Ścieżka. -Czym innym jest wiedza którą możemy sobie znaleźć i przeczytać w internecie a czym innym jest wiedza, która jest przedstawiana i tłumaczona- zachęca ekspert.

- Jestem przedstawicielem konsorcjum naukowo biznesowego które zostało utworzone przy współpracy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Braliśmy udział podczas składania jednego z projektów i udało nam się zdobyć ten projekt- tłumaczy w rozmowie z AIP dr inż Agnieszka Kucharska- Jastrzębska, Instytut Technologii Bezpieczeństwa Moratex.- Zostaliśmy zaproszeni na tę konferencję, żeby opowiedzieć beneficjentom w jaki sposób od pomysłu przejść do realizacji. W jaki sposób od pomysłu który pojawia nam się w głowie przejść do wniosku projektowego, zebrać całe konsorcjum i najważniejsze, czyli jak znaleźć dogodne finansowanie na to, w tym przypadku jak dzięki pomocy NCBR znaleźć odpowiedni program, odpowiedni projekt w którym można złożyć wniosek i otrzymać dofinansowanie- wyjaśnia.

Podczas warsztatowej części, która miała miejsce w hotelu Holiday Inn Warsaw City w stolicy, eksperci NCBR przekazali innowatorom z Mazowsza wiedzę na temat tego jakie o projekty mogą zostać uznane za innowacyjne i zostać zakwalifikowane do wsparcia w ramach konkursów prowadzonych w formule szybkiej Ścieżki.

- Eksperci NCBR tłumaczą osobą które przychodzą na spotkania na czym polega aplikowanie o środki z funduszy europejskich. Jakie występują zawiłości, jakie kwestie mogą sprawiać problemy przy wypełnianiu wniosków, a także tłumaczą całą procedurę wnioskowania i oceny oraz jak następnie wygląda realizacja projektu w NCBR- mówi AIP Izabela Lewandowska, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Mazowieckie zajmuje pierwsze miejsce w kraju pod względem wykorzystania środków, którymi dysponuje NCBR. Przez ostatnie dwa lat innowatorzy z Mazowsza uzyskali dofinansowanie na realizację ponad 3,5 tys projektów.

- Czym innym jest wiedza którą możemy sobie znaleźć i przeczytać w internecie a czym innym jest wiedza, która jest przedstawiana i tłumaczona. Zawsze te informacje które są zebrane, pomimo, ze siedzi nad tym mnóstwo ludzi i stara się w jak najczytelniejszy sposób to przedstawić i opisać, to jednak dopiero jak odbywa się tę rozmowę z osobą która tworzy te harmonogramy, projekty, wnioski projektowe z osobą która ma pomysł i nie wie jak to przełożyć dopiero daje efekt- mówi Kucharska- Jastrzębska

- Wielu przedsiębiorców nie ma nawet czasu na to żeby się zainteresować tym jakie dofinansowanie może zdobyć. Takie wyjście naprzeciw daje im tę możliwość, że mogą się tego dowiedzieć od drugiej strony- podsumowuje ekspert.

Spotkanie „NCBR dla Firm- wsparcie przedsiębiorców z POIR składa się z części informacyjnej oraz warsztatowej. Na warsztatach przedstawiane zasady udziału i kryteria oceny w konkursach NCBR finansowanych z Programu Operacyjnego innowacyjny Rozwój.

Sąd Apelacyjny odfrankowił kredyt powołując się na wyrok TSUE. To pierwszy taki przypadek. Co z niego wynika? Kliknij w ten tekst a poznasz szczegóły.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu