TDJ Equity I  nabędzie akcje w wezwaniu na Grenevię. Jest jedno "ale"

Marek Knitter
Jeden z najbogatszych Polaków Tomasz Domagała jest przewodniczącym rady nadzorczej TDJ
Jeden z najbogatszych Polaków Tomasz Domagała jest przewodniczącym rady nadzorczej TDJ fot.spółka
TDJ Equity I - podmiot zależny TDJ - nabędzie akcje Grenevii objęte zapisami złożonymi w odpowiedzi na wezwanie pomimo nieziszczenia się części warunków zastrzeżonych w treści wezwania.

Spis treści

Jak wyjaśnia fundusz w komunikacie przed końcem okresu przyjmowania zapisów, tj. do 28 lutego 2025 roku, spośród warunków przewidzianych w treści wezwania nie ziścił się warunek zawarcia przez TDJ oraz spółkę umowy w zakresie podjęcia współpracy w sektorze OZE pomiędzy spółką a wybranymi podmiotami z Grupy TDJ, warunki podjęcia przez walne zgromadzenie spółki uchwał w sprawie zmiany statutu spółki.

- Wzywający zgodnie z zastrzeżeniem zawartym w pkt. 25 wezwania podjął decyzję o nabyciu akcji objętych zapisami złożonymi w odpowiedzi na wezwanie mimo nieziszczenia się wyżej wymienionych warunków, zastrzeżonych w treści wezwania - czytamy w komunikacie.

Dzisiaj akcje Grenevii otworzyły się na poziomie 2,72 zł co oznacza wzrost o 2,26 proc.

Podniesienie ceny w wezwaniu na dawny Famur

Wcześniej tj. 24 lutego TDJ Equity I zdecydował o podniesieniu ceny w wezwaniu na akcje Grenevii (dawniej Famur) do 2,75 zł za akcję. Jak twierdził wtedy fundusz to 54,5 proc. premii w stosunku do kursu sprzed dnia ogłoszenia zamiaru wezwania.

W połowie grudnia 2024 roku TDJ Equity I ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 283 948 098 akcji Grenevii (dawniej Famur) po cenie 2,12 zł za sztukę, stanowiących 49,41 proc. kapitału zakładowego spółki i tym samym zwiększyć swój udział do 100 proc. W przypadku powodzenia wezwania, TDJ rozważy wycofanie spółki z giełdy.

- W przypadku osiągnięcia progu co najmniej 95% ogólnej liczby głosów w wyniku Wezwania, Wzywający rozważy możliwość ogłoszenia przymusowego wykupu akcji Grenevia posiadanych przez akcjonariuszy mniejszościowych Spółki, zgodnie z wymogami art. 82 Ustawy o Ofercie, a następnie doprowadzi do wycofania wszystkich akcji Spółki z obrotu na rynku podstawowym GPW – czytamy w komunikacie spółki.

TDJ wyjaśnia powody skupu akcji i wycofania spółki z giełdy

- Grenevia realizuje strategię przekształcenia z producenta maszyn dla przemysłu wydobywczego, w inwestora działającego w obszarze zielonej transformacji. Jest to związane z przyspieszającym procesem zamykania polskich kopalń oraz postępującym ograniczaniem wydobycia węgla i wykorzystywania go jako surowca energetycznego. Transformacja Grenevii ma charakter długoterminowy i jest obarczona wieloma ryzykami oraz wyzwaniami, ale jako akcjonariusz większościowy wspieramy spółkę w rozwoju segmentów z obszaru energii odnawialnej oraz e-mobility - powiedział wtedy prezes TDJ Jacek Leonkiewicz, cytowany w materiale.

Grupa Grenevia (dawniej Famur) to inwestor integrujący i rozwijający działalność w czterech segmentach biznesowych: wielkoskalowej fotowoltaiki (PV) skoncentrowanej w Grupie Projekt Solartechnik (Grupa PST/PST); systemów bateryjnych dla e-mobilności i magazynów energii (e-mobilność) w ramach Impact Clean Power Technology (ICPT); rozwiązań dla sektora dystrybucji energii (elektroenergetyka) na bazie spółki Elgór+Hansen (E+H); rozwiązań dla sektora wydobywczego i energetyki wiatrowej w ramach marki Famur. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

Źródło:spółka/isbnews

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu