Wola jest przykładem dzielnicy, która w minionych kilkunastu latach przeszła ewolucję od dzielnicy o bardzo małej skali nowego budownictwa mieszkaniowego o przeciętnym standardzie, do dzielnicy o największej skali budownictwa w Warszawie, mieszczącego się w szerokim spektrum cenowo-jakościowym.
Wystarczyła zaledwie dekada, by z typowego terenu przemysłowego, gdzie jeszcze w 2006 oddano do użytkowania niespełna 100 nowych mieszkań, przekształcić się w jedną z najpopularniejszych pod tym względem dzielnic Warszawy, gdzie powstaje ponad 3 tys. mieszkań rocznie. Połowa z tej puli przypada na rejon centralnej Woli, czy też inaczej ujmując, zachodniego centrum Warszawy.
Wschodnia Wola = Zachodnie Centrum
- Kluczowe znaczenie dla rozwoju sektora mieszkaniowego w tym rejonie miasta miały pionierskie decyzje inwestorów w segmencie biurowym. Najbardziej spektakularne z nich to Daewoo Tower (1999), biurowiec centrali banku Pekao (1993), kompleks biurowy banku PBK (1999) przy rondzie Daszyńskiego, siedziba Kredyt Banku i centrali BGŻ przy ul. Kasprzaka. Dla wizerunku tego rejonu ważne było również otwarcie Muzeum Powstania Warszawskiego (2005) i hotelu Hilton (2006)- tłumaczy Kazimierz Kirejczyk, prezesa zarządu REAS