- Kariera nie ma płci: nie jest ani kobietą, ani mężczyzną. W Marsie nie ma znaczenia, gdzie się pracuje - tłumaczy w rozmowie z AIP Ewa Sękowska- Wasilewska, Dyrektor Personalna Mars Petcare Polska, Członek Zarządu Mars Polska. - Jeśli chodzi o statystyki, to mówią one same za siebie. W naszej organizacji prawie 60 proc zespołu zarządzającego Mars Petcare stanowią kobiety. Ponad 40 proc. menadżerów w Marsie, to właśnie kobiety- dodaje.

Raport „Diversity Matters” opracowany przez McKinsey wskazuje, że firmy, które na stanowiskach kierowniczych zatrudniają zarówno kobiety, jak i mężczyzn notują o 15 proc. większe przychody niż wynosi średnia.

Do 15 czerwca rząd musi zaproponować wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2019 roku. Już wiadomo, że wzrośnie ono. O ile? Kliknij w ten tekst, a dowiesz się wszystkiego!

Mars jest przykładem firmy, która wspiera kobiety w osiąganiu celów i rozwijaniu kariery na stanowiskach kierowniczych. Obecnie w Mars Polska 43 proc. stanowisk managerskich zajmują kobiety. W biznesie Mars Petcare, 4 z 7 członków zespołu zarządzającego to kobiety.

Miliony Polaków będą mogły w prosty i tani sposób stać się właścicielami gruntów pod blokami. Kliknij w ten tekst, a poznasz wszystkie szczegóły!

Badacze wskazują, że firmy z udziałem kobiet osiągają lepsze wyniki finansowe, również wg badań polskich naukowców z Katedry Rachunkowości Akademii Leona Koźmińskiego. Jak podają naukowcy, widoczny jest trend wzrostowy w udziale kobiet w zarządzaniu przedsiębiorstwami. Wciąż jest jednak stosunkowo niewielki. Ciągle średnia pokazuje, że na dziesięciu członków rad nadzorczych przypada tylko jedna kobieta (wśród firm notowanych na GPW). Udział ten wynosi około 12 proc.

Przyjęcie komunijne, party w ogródku czy nawet grill na działce. Deska serów zaimponuje i zadowoli gości. Kliknij i dowiesz się jak przygotować ją fachowo i za nieduże pieniądze!

- Coś, na co należy zwrócić uwagę, to mindset (przyp. red. sposób myślenia), czyli zmiana w naszych głowach. To my jako osoby, jako kobiety musimy stawiać sobie bardzo jasne cele i starać się do nich dążyć. Sama motywacja to jedno, natomiast później ciężka praca i dążenie do tych rezultatów jest czymś, co na pewno nam pomoże- podsumowuje ekspert.

Ciekawe informacje i porady