Węgiel dla rolników z osobnej puli poza sklepem
Prezes PGG Tomasz Rogala zapowiedział, że do końca tego roku rolnicy będą mogli nabyć 300 tys. ton miałów węglowych. Co istotne, sprzedaż będzie odbywała się poza sklepem internetowym.
Do końca tego roku producenci rolni będą mogli nabyć w tej formule 300 tysięcy ton miałów energetycznych. Taką samą ilość zarezerwowaliśmy na przyszły rok - przekazał Romasz Rogala w rozmowie z PAP.
Miały energetyczne będą dostępne dla producentów rolnych, którzy wykorzystują miały do celów związanych z produkcją rolną. Jeszcze w tym tygodniu na stronie internetowej PGG pojawi się szczegółowy regulamin wraz z formularzem do wypełnienia. Wnioski będą przyjmowane do 31 października, z możliwością wydłużenia lub skrócenia terminu w zależności od tego, kiedy limit zostanie wyczerpany.
Informacja o tym, że PGG planuje sprzedaż węgla dla rolników, została wcześniej ujawniona na Twitterze przez szefa MAP Jacka Sasina. Nowy program ma być skierowany do rolników, którzy wykorzystują ten surowiec przy produkcji np. praca w szklarniach.
Miały energetyczne są też dostępne dla wszystkich klientów w e-sklepie PGG - podczas sesji sprzedażowych w poniedziałku, środy oraz piątki. Za tonę tego surowca zapłacimy 1105 złotych.
Węgiel dla potrzebujących
Samorządowcy od dłuższego czasu zwracali uwagę, że internetowa sprzedaż węgla z PGG uniemożliwia zakup osobom starszym, schorowanym czy niepodłączonym do Internetu. Zakup surowca jest także niezwykle trudny, ze względu na to, że po uruchomieniu sesji sprzedażowej produkty zostają wyprzedane w bardzo krótkim czasie.
W związku z tym PGG za namową lokalnych władz zgodziła się na ułatwienie zakupów osobom potrzebującym. Nowy program sprzedaży będzie obowiązywał na terenie woj. śląskiego, choć niewykluczone, że zostanie rozszerzony o kolejne obszary.
Mamy świadomość, że aby korzystać z e-sklepu, potrzebny jest dostęp do Internetu, komputera. Chcemy, by potrzebujący mieszkańcy naszych miast - osoby z niepełnosprawnościami, starsze i samotne, nie zostały bez opału na zimę. Nasza spółka wychodzi naprzeciw ich potrzebom - poinformował prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala.
Wsparcie będzie skierowane do osób z niepełnosprawnościami, samotnych lub objętych stałą pomocą społeczną. Będą one miały możliwość zakupu tony węgla opałowego w atrakcyjnej cenie. Płatności będzie można dokonywać gotówką, natomiast transportem węgla zajmą się firmy wskazane przez PGG lub samorządowców.
Polacy opracowali lek na śmiertelną chorobę
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?