Praca jako brukarz. Ile można zarobić na bruku? Sprawdzamy, ile dostaje się za układanie kostki chodnikowej

Mikołaj Wójtowicz
Brukarz jest zawodem o charakterze usługowym. Do jego zadań należy układanie, naprawianie, rozbieranie, wykańczanie nawierzchni brukowej ulic i ciągów pieszych na podstawie dokumentacji technicznej.
Brukarz jest zawodem o charakterze usługowym. Do jego zadań należy układanie, naprawianie, rozbieranie, wykańczanie nawierzchni brukowej ulic i ciągów pieszych na podstawie dokumentacji technicznej. Olgierd Gorny / Polska Press
Jak wygląda praca brukarza? Ile zarabia? Okazuje się, że nie jest to najłatwiejsze zajęcie. Pracować trzeba nie raz w trudnych warunkach pogodowych, a zarobki w porównaniu do płacy minimalnej nie są za duże. Wypłata i pensja waha się od najmniejszej krajowej do nawet 8000 zł. Porównujemy oferty pracy i proponowane przez pracodawców wynagrodzenia.

Spis treści

Czym zajmuje się brukarz? Jak wygląda ta praca?

Brukarz odpowiada za układanie ulicznej nawierzchni z kostki brukowej. W zakres jego obowiązków wchodzą naprawa i konserwacja takich powierzchni.

Brukarz jest zawodem o charakterze usługowym. Do jego zadań należy układanie, naprawianie, rozbieranie, wykańczanie nawierzchni brukowej ulic i ciągów pieszych na podstawie dokumentacji technicznej. W swojej pracy brukarz określa wymagania ilościowe i jakościowe materiałów do wykonania pracy. Przy wyborze materiału brukarz uwzględnia takie cechy, jak łupliwość, ścieralność i ciężar właściwy - możemy dowiedzieć się z oficjalnej strony internetowej Urzędu Pracy w Kętrzynie.

Ponadto brukarz sortuje materiały i wyznacza linie ograniczające miejsca przebiegu nawierzchni.

Roboty drogowe wykonuje się na miejscu budowy, na wolnym powietrzu. Pracować trzeba w warunkach atmosferycznych, które nie zawsze są korzystne. Uciążliwa może być duża wilgotność powietrza i gruntu. Praca wymaga częstego schylania się oraz poruszania się na kolanach. W lecie może oznaczać to pracę w upale, a w zimie – na mrozie.

Praca wymaga zespołowego działania, w którym robotnicy są podzieleni na brygady. Działaniami takiej grupy dowodzi brygadzista.

Ile zarabia brukarz?

Z przykładowymi zarobkami brukarza możemy zapoznać się na stronach Centralnej Bazy Ofert Pracy prowadzonej przez polskie Urzędy Pracy oferty.praca.gov.pl albo przejść do naszej galerii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu