Program Rodzina 500 plus: kolejki składających wnioski. Trzeba zdążyć do końca sierpnia

Zbigniew Biskupski AIP
Dariusz Bloch/Polska Press
Jeśli chcesz utrzymać ciagłość w dalszej wypłacie pieniędzy z programu Rodzina 500 plus, musisz złożyć wniosek najpóźniej 31 sierpnia, a więc w czwartek. Im później, tym więcej stracisz czasu. Już we wtorek 29 sierpnia w wielu urzędach pojawiły sie kolejki.

Rośnie zainteresowanie złożeniem wniosku o zasiłek 500 plus w ramie programu Rodzina 500 plus jeszcze przed końcem sierpnia. Nie bez powodu, bo rodzinom zależy na ciągłości wypłaty świadczeń.

- Program 500 plus udowodnił, że polska bankowość jest bardzo nowoczesna, że posiada świetne systemy transakcyjne. Ponadto posiada świetnie rozwijającą się gospodarkę elektroniczną. System identyfikowania klientów jest wysokiej próby. Cieszy nas to, że z każda odsłoną tego programu, ale tez innych programów, bo również inne usługi w obszarze administracji mogą być świadczone z przy użyciu platform bankowych, są wykorzystywane na coraz większa skalę- tłumaczy w rozmowie z AIP Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

Minister Elżbieta Rafalska zaapelowała do samorządów o wydłużenie czasu pracy komórek organizacyjnych, przyjmujących wnioski. Podziękowała też za dotychczasową realizację zadania.
 
Liczba wniosków o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500 plus” na nowy okres świadczeniowy rośnie w coraz szybszym tempie. Wiele rodzin chce zdążyć ze złożeniem wniosku o 500+ jeszcze przed końcem sierpnia.

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku w tym terminie daje bowiem gwarancję ciągłości otrzymania świadczenia. To samo dotyczy świadczeń rodzinnych i tych z funduszu alimentacyjnego.

 
Do tej pory rodziny złożyły 1,5 miliona wniosków (w tym 477 tys. drogą elektroniczną). Z informacji napływających do Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w niektórych punktach przyjmowania wniosków zaczęły tworzyć się kolejki.
 
- Zwracam się z uprzejmą prośbą do Państwa o wzmocnienie kadrowe i wydłużenie czasu pracy komórek odpowiedzialnych za przyjmowanie wniosków o świadczenia dla rodzin, tak aby wszyscy zainteresowani mieszkańcy Państwa Miast i Gmin mogli złożyć wnioski jeszcze w tym miesiącu - apeluje do wójtów, burmistrzów i prezydentów minister Elżbieta Rafalska.

- Zachęcam do informowania rodzin o tym, że aby zachować ciągłość przysługiwania świadczenia wychowawczego, wniosek na nowy okres świadczeniowy można złożyć w sierpniu, wrześniu albo najpóźniej do końca października bieżącego roku. Tylko wtedy wsparcie będzie przysługiwało za każdy miesiąc objęty okresem świadczeniowym – dodaje szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.
 

Wniosek o świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500 plus i inne formy wsparcia można złożyć osobiście lub listownie.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej przypomina jednak, że Ci, którzy chcą ubiegać się o świadczenia

bez wychodzenia z domu, mogą to zrobić online. Mają do wyboru aż 4 kanały. Wśród nich: stronę obywatel.gov.pl, PUE ZUS – Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną oraz ministerialny portal Emp@tia.

 
W wystąpieniu do władz samorządowych szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej doceniła zaangażowanie gminnych komórek i jednostek organizacyjnych w realizację zadania.
 
- Z informacji, które otrzymuję, wynika, że obsługa procesu przyjmowania wniosków o świadczenia wychowawcze, rodzinne i te z funduszu alimentacyjnego na kolejny okres przebiega sprawnie i bez większych zakłóceń – podsumowuje minister Elżbieta Rafalska.

Może zaciekawią Cię te artykuły? Kliknij

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu