Przyda się na majówkowe wypady i nie tylko. Karta Dużej Rodziny. Nowe przywileje: tańsze paliwo, zakupy, zwrot opłat w banku [12 maja 2019]

AIP
Anna Kaczmarz /Polska Press
Posiadacze i fani Karty Dużej Rodziny w 2018 roku wręcz zasypywani byli dobrymi wiadomościami. A jak będzie w 2019 roku? Zaczyna się on ciekawie. Na początek od nowego roku przywileje KRD zaczęły przysługiwać rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli trójkę dzieci - nawet jeśli dzieci mają dzieci, a oni sami zostali dziadkami. Duża część zniżek i innych przywilejów dotyczy wypoczynku w czasie ferii zimowych. Ale choć ferie zimowe 2019 to już przeszłość, zniżki i przywileje wciąż są dostępne.

Począwszy od 2018 r. rodziny mogą liczyć nawet na 3 tys. zł dopłaty do zakupu kotła gazowego, dzięki podpisaniu umowy ze spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, która została partnerem KDR. Pod koniec kwietnia ub.r. PZU zadeklarował dużym rodzinom zniżki w ubezpieczeniach, LOT tańsze bilety, a Bank Pekao zwrot części opłat. Z kolei LOTOS zaoferował tańsze paliwa i zniżki na inne swoje produkty.

A wcześniej...

Jak poinformowano podczas uroczystego podpisania umowy, oferowane przez PGNiG dopłaty do wymiany dotychczasowych źródeł ciepła na kotły gazowe wpisują się w rządowe działania antysmogowe i prorodzinne. Z dofinansowania będzie mogło skorzystać w sumie 11 tys. gospodarstw domowych. 10 tys. z nich może liczyć na wsparcie w wysokości 1000 zł. Większe dofinansowanie PGNiG przewidział dla tysiąca posiadaczy Karty Dużej Rodziny, którzy mogą otrzymać wsparcie do 3000 złotych.

Składki emerytalne w ZUS wszystkich, którzy czekają na emeryturę zostaną zwaloryzowane o około 10 proc. Kiedy i co to znaczy dla przyszłych emerytów? Dlaczego warto poczekać z wnioskiem o emeryturę? Po prostu kliknij w ten tekst, a dowiesz się wszystkiego!

Tak więc po okresie, w którym do Karty Dużej Rodziny przystępowali sprzedawcy towarów i usług, w tym turystycznych i kulturalnych (kina, muzea, schroniska itp.) mamy zupełnie nowy etap. KRD 2018 to możliwość skorzystania z bardzo już poważnych rabatów - kwota 3 tys. złotych robi wrażenie - i być może wkrótce można będzie dostać duże upusty od innych wydatków jakie rodzina ponosi - niekoniecznie na co dzień, ale raz czy dwa razy na kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Czekamy więc na naśladowców PGNiG.

Rząd zlikwiduje OFE i odda pieniądze ich posiadaczom. Jest jednak jedno ale... Kliknij po prostu w ten tekst, a poznasz szczegóły.

Wszystko o nowym 500 plus - na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego. Kiedy i gdzie składać wnioski - rodziny z jednym dzieckiem bez świadczenia i rodziny które już otrzymują 500 plus na inne dzieci. Kliknij a dowiesz się wszystkiego.

To jednak nie koniec nowości. Dotychczasową ofertę dla rodzin wielodzietnych uatrakcyjniła sieć stacji paliw LOTOS. Dzięki temu rodziny 3+ będą mogły skorzystać ze sporych rabatów na paliwo (8 gr przy zakupie każdego litra paliwa LOTOS ON, LOTOS LPG lub benzyny LOTOS 95 oraz 10 gr przy zakupie każdego litra paliwa premium LOTOS Dynamic 98 lub LOTOS Dynamic Diesel). Sieć paliw marki LOTOS zapewnia ponadto dużym rodzinom 20 proc. rabat na produkty gastronomiczne oferty Cafe Punkt i usługi myjni samochodowych.

Grupa PZU proponuje rodzinom atrakcyjne zniżki na produkty ubezpieczeniowe i usługi medyczne oferowane przez należące do niej spółki. PZU zapewni 10 proc. zniżki na nowe ubezpieczenie mieszkaniowe PZU Dom i 10 proc. na ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer. PZU Życie gwarantuje natomiast powiększenie świadczeń wypłacanych z ubezpieczenia na życie PZU Ja Plus aż o 30 proc., a PZU Zdrowie 20 proc. zniżki na konsultacje lekarskie oraz 10 proc. na badania z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, obrazowej i czynnościowej realizowane w placówkach własnych PZU Zdrowie oraz w placówkach spółek zależnych PZU Zdrowie.

W ramach oferty dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Bank Pekao S.A. zaoferuje od 1 czerwca br. kompleksową promocję dot. większości produktów. Rodziny z KDR zyskają między innymi zwrot 5 proc. miesięcznie do 600 zł w 2 lata za rachunki domowe opłacane z kont, w tym Konta Przekorzystnego. Pekao S.A. zaoferuje również tańsze kredyty hipoteczne z obniżoną o 0,2 p.p. marżą i prowizją ograniczoną do 1 proc. oraz Pożyczkę Przekorzystną z niską prowizją 3 proc. i oprocentowaniem7,77 proc.. Ponadto wielodzietne rodziny korzystając z Elastycznej karty kredytowej będą mogły dowolne transakcje dokonane kartą podzielić na 10 rat z oprocentowaniem 0 proc.. Pekao uruchomi również specjalne rabaty do 20 proc. na powrót do szkoły.

Zniżki w Credit Agricole

Wcześniej, w połowie maja duże przywileje dla posiadaczy Kart wprowadził Bank Agricole. Specjalna oferta banku Credit Agricole dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny (KDR) zapewnia bezpłatne prowadzenie nowego Konta dla Ciebie, a także wydanie karty wielowalutowej do niego oraz przelewy internetowe i wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą bez żadnych warunków.

Karta Dużej Rodziny pozwala także korzystać z produktów oszczędnościowych i kredytowych banku na szczególnych warunkach. Posiadacze Karty mogą liczyć na wyższe oprocentowanie na Rachunku Oszczędzam - 0,2 punktu procentowego więcej niż w standardowej ofercie, mogą też założyć jedną 180-dniową lokatę do 100 tys. zł z oprocentowaniem wyższym o 1 punkt procentowy niż w standardowej ofercie.

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą kupować bilety LOT-u ze zniżką. Korzyści są dwojakiego rodzaju. Po pierwsze, pasażerom z rodzin wielodzietnych przysługuje 10-procentowa zniżka od taryfy biletowej. Po drugie, zyskują 50 proc. rabatu od usług dodatkowych, np. opłat: za bagaż (w przypadku taryfy Saver), dodatkowy bagaż, przewóz sprzętu sportowego, wybór miejsca w samolocie itd. Upusty są dostępne dla uczestników programu KDR niezależnie od daty zakupu biletu LOT-u, daty podróży i wybranego kierunku.

Żeby skorzystać ze zniżek, podczas zakupu na stronie www.lot.compasażer powinien zaznaczyć, że jest posiadaczem KDR, a następnie podać jej numer. Warunek skorzystania z oferty jest taki, że na jednej rezerwacji podróżować powinno minimum dwóch pasażerów (podróż w pojedynkę z upustami w ramach KDR jest niemożliwa). Zniżkę można łączyć z innymi ofertami promocyjnymi LOT-u, np. z Szaloną Środą, ale nie z innymi promocjami kodowymi.

Tańsze paliwo i artykuły spożywcze na stacjach Shell

Posiadacze Karty Dużej Rodziny otrzymają rabat w wysokości 8 gr/litr paliwa podstawowego i 10 gr/litr w przypadku paliw premium, np. Shell V-Power, a także 3 gr/litr przy zakupie Shell AutoGas. Dodatkowo uczestnicy programu będą mogli kupić ze zniżką w wysokości 20 proc. wybrane produkty spożywcze, m.in.: hot-doga czy czekoladę.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Obecnie w ramach programu KDR zniżki dla rodzin wielodzietnych oferuje ponad 3,8 tysiąca firm i instytucji w ponad 16 tys. lokalizacji. Do tej pory wydano również ponad 1,9 mln kart, w tym 1,14 mln dla dzieci i 0,77 mln dla rodziców.

Składki emerytalne w ZUS wszystkich, którzy czekają na emeryturę zostaną zwaloryzowane o około 10 proc. Kiedy i co to znaczy dla przyszłych emerytów? Dlaczego warto poczekać z wnioskiem o emeryturę? Po prostu kliknij w ten tekst, a dowiesz się wszystkiego!

Od 1 stycznia 2019 r. Karta Dużej Rodziny jest przyznawana również rodzicom, którzy posiadali kiedykolwiek troje dzieci.
W 2019 roku uprawnienie do Karty Dużej Rodziny zyskali wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.
Do końca 2018 roku, Karta Dużej Rodziny przyznawana była dzieciom do ukończenia 18. roku życia. Karta wydawana była i jest także dzieciom w wieku do ukończenia 25. roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się w:
szkole – do dnia 30 września następującego po końcu roku szkolnego,
szkole wyższej – do końca roku akademickiego,
w którym jest planowane ukończenie nauki zgodnie z oświadczeniem o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce.
Rok akademicki, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 września 2014 r. w sprawie warunków, jakim muszą odpowiadać postanowienia regulaminu studiów w uczelniach, jest określony w regulaminie studiów.

Od początku 2018 roku KDR jest dostępna także w wersji elektronicznej. Dzięki temu rodziny wielodzietne mogą korzystać z KDR w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych.

Rodziny, które posiadają tradycyjną Kartę Dużej Rodziny mogą teraz złożyć prosto i szybko wniosek o aplikację mobilną mKDR. Uproszczony wniosek dostępny jest na platformie empatia.mrpips.gov.pl. Aby go złożyć wystarczy kilka prostych kroków - informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS).

Czy prawdą jest to co twierdzi Beata Szydło, że dopiero PiS daje podwyżki nauczycielom? Ile zarabiają nauczyciele w innych krajach? Kliknij po prostu w ten tekst, a poznasz odpowiedź.

Po zalogowaniu się na platformie Emp@tia i wybraniu rodzaju wniosku ("Wniosek o Kartę Dużej Rodziny") oraz gminy, do której chcesz wysłać wniosek, zobaczysz dwie opcje do wyboru - pełny tryb składania wniosku o Kartę Dużej Rodziny, który umożliwia złożenie dowolnego wniosku z zakresu Karty Dużej Rodziny oraz uproszczony tryb składania wniosku. Ten drugi przeznaczony dla tych rodzin, które mają już Karty Dużej Rodziny i chcą jedynie mieć ich mobilne, elektroniczne wersje.

Chcesz być dobrze poinformowany w tematach budżetu domowego, prowadzenia biznesu i ważnych zmian w prawie? Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Naprawdę warto!

Ferie Na Warmii i Mazurach

Planetarium, termy, teatry – to idealne miejsca, które warto odwiedzić podczas ferii zimowych i skorzystać ze zniżek w ramach Karty Dużej Rodziny. Te rozpoczęły się w dwóch kolejnych województwach: podlaskim i warmińsko-mazurskim.
W całej Polsce Karta Dużej Rodziny to zniżki i ulgi udzielane przez ok. 5 tys. partnerów w ok. 22 tys. punktach całej Polski. To program, który dynamicznie się rozwija. Rośnie nie tylko liczba firm i instytucji, ale także rodzin, które mogą skorzystać z programu. I tak w woj. podlaskim oraz warmińsko-mazurskim, w których od 21 stycznia do 3 lutego trwają ferie, zniżki honorowane są odpowiednio w 798 oraz 949 punktach. W województwie podlaskim wydano już 99 021 kart, a w warmińsko-mazurskim 92 609 kart.

Ferie na Podlasiu

W województwie podlaskim warto przejrzeć ofertę partnerów kulturalnych. Zniżki z kartą oferują 3 filharmonie (jedna w Łomży, dwie w Białymstoku), 5 galerii sztuki (galerie położone są w niedużych odległościach w Białymstoku), 3 kina (także w Białymstoku), 13 muzeów (m.in. w Ciechanowcu, Bielsku Podlaskim, Supraślu), 2 ośrodki kultury i Teatr Lalki i Aktora w Łomży. - Chcemy ułatwić dostęp do dóbr kultury rodzinom wielodzietnym, dlatego przygotowaliśmy zniżki na bilety dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Najczęściej z karty korzystają dzieci w wieku szkolnym, które przyjeżdżają do nas na lekcje muzealne. Na uczestnictwo w lekcjach muzealnych, cyklicznych zajęciach edukacyjnych skierowanych do dzieci oraz w zajęciach weekendowych dla rodzin z dziećmi mamy 50 proc. zniżki. Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie nas odwiedzać coraz więcej rodzin – mówi Urszula Kamińska, kierownik działu edukacji Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 66

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

j
jean01
W szczególności włoski, szwajcarski, kanadyjski, belgijski lub francuski
zaoferować pożyczkę od 5 000 do 200 000 PLN każdemu, kto jest w stanie
spłacić odsetkami w wysokości 2% dla wszystkich zainteresowanych
„pisz, żadna poważna osoba się nie powstrzymuje.
skontaktuj się ze mną bezpośrednio
[email protected]
oferta szybkiego finansowania
L
Lara
No ja pierniczę...kolejne zniżki, rabaty i dofinansowania. A mój mąż nie może dorobić do renty bo jeśli przekroczy próg o 1 grosz to renta jest zawieszana. Nie pobieramy żadnych dodatków od państwa, żadnych ekstra świadczeń i zniżek. Jedyne co mamy to kolejne podwyżki. A to czynsz o 100 zł, a to prąd, a to gaz itd. Wiadomo musimy dopłacić do tych którym te wszystkie przywileje się należą. Serdecznie wam dziękuję. Rozgorycza to strasznie i budzi wielki niesmak.
M
Mikele
Na bilety kolejowe wystarczy że jedzie sam rodzic a i tak ma zniżkę ;-) SUPER
J
Jo
W PKP Intercity Rodzice z KDR mają taką samą zniżkę jak uczniowie. Nie musisz jechać z kimś z rodziny. Wtedy jest dodatkowa oferta. Nie wiem, jak inni przewoźnicy.
z
z sensem
Stary, jak tankujesz 3 litry paliwa to faktycznie aż wstyd wyciągać KDR!na jeden litr paliwa przypada aż 10 gr zniżki to policz sobie ile być miał profitu przy 60 litrach....
J
Janusz
Dokładnie jakaś paranoja, dla rodziców nie powinno być wymogu podróźy z kimś jak już dawno dzieci się usamodzielniły
M
Mateusz
Totalna masakra. Na stacji Orlen z tą kartą dostatek 28 gr zniżki padłem porostu... Myśleliśmy, że z kartą będzie taniej i lepiej a tylko wstyd ją wyciągać bo zniżek żadnych a ludzie jeszcze patrzą jak na jakiegoś trędowatego biedaka. Moim zdaniem ona jest bez sensu... :/
A
Anna
Dla rodziców, którzy mają 75 lat i trudno im się poruszać co im daje zniżka na pociąg? Z kim mają jeździć z dorosłymi dziećmi? Zwiedzać też się nie wybiorą bo chodzić jest trudno. Ale kolejny sukces dostali!
B
Beata
Od tego roku weszła możliwość założenia Karty Dużej Rodziny również dla osób, które kiedyś miały na wychowaniu co najmniej troje dzieci. Jest to logiczne, bo Karta jest dla rodziców dożywotnia. Mam uprawnienia, ale co mi po tej karcie, gdy na przejazdy kolejowe musi być przynajmniej dwóch członków rodziny. Obecnie jestem osobą samodzielną i fizycznie nie mam z kim jeździć. Coś tu nie gra ze zniżkami.... Ktoś o czymś zapomniał...
l
luki
Gdzie go mozna zdobyc??
B
Beata
Czysta propaganda. Polityczna manipulacja. Dwoje dorosłych dzieci, 1 niepełnoletnie, któremu ta karta nie przysługuje. Czyli ja z mężem to duża rodzina? Brak logiki. Ale raczej przemyślany zamysł. Nie popieram.

pomóc.
G
Gość
Ta jasne...
Kotła nie da się kupić do wioski, konto też tylko dla miastowych A bilet Lotu to w ogóle bez sensu, bo przecież do Ostrołęki Lot nie lata...
Zaściankowość nie jest związana z miejscem zamieszkania, tylko ze sposobem myślenia.
r
rodzina 3-
Karta dużej rodziny a co ona daje dla osób mieszkających w wiostkach wielkie nic totalna ściema mam kartę dużej rodziny kilka lat i skorzystałem z niej raz gdy wybrałem się do Warszawy do centrum kopernik tylko tu została akceptowana a tak dla wyjaśnienia mieszkam przy Ostrołęce a dokładnie ok 300 metrów od znaku i tak traktowana jest karta dużej rodziny .Idę do sklepu z kartą dużej rodziny i mam odpowiedz sprzedających nie możemy zrealizować zniżki bo nie mieszka pan w ostrołęce idę do kina to samo tu ta karta jest nie ważna idę na basen. no jest zniżka ale co mi z takiej zniżki jeśli uczące się moje dzieci mają większą zniżkę bez karty ,więc tak właściwie po co ta karta .prawdopodobnie dla bogatych których stać na zamieszkanie w dużych miastach ,czyli wszystko jak dawniej masz pieniądze jesteś pan i z karty zyskasz i do lekarza się dostaniesz .i dostaniesz dużo zniżek bo w miastach są akceptowane karty ,a ty biedaku jak byłeś biedny tak będziesz .Ta karta to tylko ściema i polepszenie warunków bogatym pozdrawiam
P
Pol
Do ikei można teraz zgarnąć voucher na zakupy.
M
Michał Nowak
Nie liczcie że ktoś coś Wam da z ubezpieczeń za darmo lepiej sami sprawdźcie w aplikacji Kupdirect z Google Play gdzie skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu