Spis treści
Mastercard planuje zwolnić 3 proc. pracowników na całym świecie w ramach restrukturyzacji. To oznacza, że z pracą pożegna się ok. 1000 osób. Według raportu rocznego spółka zatrudniała na koniec ubiegłego roku 33,4 tys. pracowników. Zwolnienia mają zostać zrealizowane do końca trzeciego kwartału.
Mastercard zapowiedział zwolnienia. Obejmą około 1 tys. osób
Cięcia w zatrudnieniu to element planu reorganizacji, który firma przedstawiła na początku tego roku. Firma chce też przesunąć zasoby kadrowe do tych obszarów, które są najbardziej perspektywiczne.
„Niedawno ogłosiliśmy zmiany organizacyjne, dostosowując regiony przedsiębiorstwa w celu przyspieszenia wzrostu i odblokowania zdolności, które umożliwią inwestycje długoterminowe. Wraz z wprowadzeniem tych zmian planujemy przesunąć zasoby do obszarów wzrostu np. wchodząc na nowe rynki, zamierzamy wzmocnić jednostkę, w której mieszczą się oddziały zajmujące się cyberbezpieczeństwem i zwalczaniem oszustw” – poinformował rzecznik Mastercard w oświadczeniu przesłanym do pracowników.
Mastercard jest globalną firmą technologiczną działającą w obszarze płatności. Jak na razie Mastercard nie poinformował, w jakim zakresie planowane cięcia w zatrudnieniu dotkną pracowników w Polsce.
Duże zwolnienia w innych firmach. Nie tylko w branży technologicznej
To już kolejna duża firma, która ogłasza zwolnienia. Niedawno informowaliśmy, że cięcia w zatrudnieniu zapowiedział Dell Technologies. Pracę w oddziałach firmy ma stracić 10 proc. załogi, czyli w sumie ok. 12,5 tys. pracowników.
O zwolnieniach powiadomił też niedawno Intel. W tej firmie zwolnionych może być nawet 15 tys. osób.
W Polsce duże cięcia obejmą pracowników Poczty Polskiej. Jak ogłosił prezes spółki Sebastian Mikosz, w ramach dobrowolnych odejść, z firmy ma odejść ponad 9 tys. osób.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!
