CPK wydłuża czas realizacji audytów. Tego oczekiwali wykonawcy?

OPRAC.:
Damian Kelman
Damian Kelman
Wideo
od 7 lat
Spółka Centralny Port Komunikacyjny poinformowała we wtorek w wydłużeniu czasu na przeprowadzenie audytów w trwających przetargach na te usługi. CPK wskazuje m.in. że o dłuższe terminy apelowali potencjalni wykonawcy audytów.

Spis treści

CPK wydłuża czas realizacji audytów

Spółka sprecyzowała, że chodzi o terminy realizacji w trzech spośród pięciu trwających przetargów: na audyty części kolejowej, części lotniskowej i obszaru finansowego.

W przetargu na audyt części kolejowej CPK termin realizacji został wydłużony o 30 dni, czyli do 120 dni od momentu podpisania umowy. W audycie części lotniskowej wykonawca otrzyma dodatkowych 20 dni, czyli będzie miał 90 dni na przygotowanie audytu. W przypadku audytu finansowego dodatkowy czas to 35 dni, w sumie będzie to 90 dni.

Tego oczekiwali wykonawcy?

Decyzja, jak podało CPK, zapadła w odpowiedzi na prośby wykonawców, w celu uzyskania jak największej liczby ofert i w trosce o wysoką jakość usług. Spółce zależy na jak największej konkurencyjności przetargów i dlatego wsłuchuje się w oczekiwania rynku, a ponieważ potencjalni wykonawcy składali wnioski o wydłużenie terminu realizacji usługi, zamawiający postanowił się do nich przychylić - wyjaśniło CPK.

Dla pozostałych dwóch spośród trwających przetargów na audytorów zewnętrznych CPK – dotyczących tzw. innych projektów, np. Airport City i zagospodarowania Lotniska Chopina, oraz działań marketingowych terminy realizacji pozostały niezmienione, ponieważ potencjalni wykonawcy nie zgłaszali wniosków o ich wydłużenie - poinformowała też spółka.

Kiedy otwarcie ofert w przetargach?

We wszystkich pięciu przetargach oferty mają zostać otwarte na przełomie marca i kwietnia - przypomniała spółka.

CPK przypomniało też, że niezależnie od trwających przetargów na audytorów zewnętrznych, obecnie w CPK trwa audyt wewnętrzny prowadzony siłami spółki i przez Biuro Pełnomocnika rządu ds. CPK Macieja Laska. W ramach tej procedury, weryfikowane są dokumenty, umowy i sprawozdania dostarczane przez spółkę CPK, a wyniki mają być znane pod koniec marca.

Jak podkreśliła spółka, audyty mają na celu urealnienie projektu, jego właściwą ocenę wraz ze wskazaniem tych jego elementów, które mają uzasadnienie merytoryczne i ekonomiczne. To od wyniku audytów zależeć będą decyzje dotyczące przyszłości programu inwestycyjnego CPK, w tym jego zakresu i harmonogramów.

Spółka Centralny Port Komunikacyjny (CPK) została powołana do przygotowania i realizacji Programu wieloletniego Centralnego Portu Komunikacyjnego, obejmującego m.in. budowę nowego lotniska centralnego dla Polski oraz inwestycji towarzyszących - m.in. linii kolejowych, dróg ekspresowych i autostrad.

Czym jest CPK?

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. hektarów ma być wybudowany port lotniczy.

W skład CPK mają wejść też inwestycje kolejowe: węzeł przy porcie lotniczym i połączenia na terenie kraju, które mają umożliwić przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. CPK jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: CPK wydłuża czas realizacji audytów. Tego oczekiwali wykonawcy? - Portal i.pl

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu