Spis treści
Linie lotnicze Emirates szukają pracowników do zespołu personelu pokładowego
Emirates informują, że "poszukują osób, które z pasją będą pracować na pokładach samolotów, oferując wyjątkową gościnność i zapewniając pasażerom niezapomniane wrażenia podczas lotu". Ponadto idealny kandydat powinien dbać zarówno o obsługę pasażerów, jak i wszelkie procedury.
"Kandydaci, którzy biorą udział rekrutacji powinni mieć ze sobą aktualne zdjęcie i CV w języku angielskim. Przed spotkaniem rekrutacyjnym warto dokonać wstępnej rejestracji pod linkiem. Jeśli jednak ktoś nie złoży wniosku online, może to zrobić podczas dni otwartych" - informuje Emirates.
Dni otwarte odbędą się w:
Krakowie: 3 marca Hotel Indigo
Warszawie: 10 marca i 24 marca: Hotel Holiday Inn Warsaw
Warto zarezerwować cały dzień na proces rekrutacji. Osoby zakwalifikowane do kolejnego etapu dostaną szczegółowe informacje jeszcze tego samego dnia.
Pracodawca oferuje m.in. wynagrodzenie wolne od podatku i bezpłatne zakwaterowanie
Obecnie zespół Emirates składa się z przedstawicieli 148 narodowości i 694 polskich członków personelu pokładowego. Samoloty Emirates latają do ponad 140 miast na sześciu kontynentach. Linie są największym operatorem samolotów Boeing 777 i Airbus A380.
Cała załoga Emirates na co dzień mieszka w Dubaju. Pracodawca podaje, że pracownicy otrzymują m.in.: wynagrodzenie wolne od podatku, bezpłatne zakwaterowanie, transport do i z pracy, opiekę medyczną, a także zniżki na zakupy i atrakcje w Dubaju. Pracownicy na korzystnych warunkach mogą też podróżować.
"Załoga pokładowa korzysta z atrakcyjnych ulg w zakresie biletów lotniczych dla siebie oraz swoich rodzin i przyjaciół do wszystkich miejsc docelowych, do których latają linie lotnicze" - informuje Emirates.
Średnia miesięczna pensja to około 2755 euro (czyli około 12 000 zł) w przypadku pracy w klasie ekonomicznej dla osób początkujących. Pensja składa się z wynagrodzenia zasadniczego i pensji wypłacanej za liczbę wylatanych godzin (średnio jest ich 80-100 na miesiąc).
Personel pokładowy przechodzi intensywne szkolenie, które trwa 7 i pół tygodnia. Szkolenie jest prowadzone m.in. w symulatorach lotu i odbywa się w różnorodnych warunkach i scenariuszach. Członkowie załogi poznają wszystkie formy udzielania pierwszej pomocy, szkolenie obejmuje także naukę resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pomoc w nagłym porodzie i korzystanie z automatycznego defibrylatora.
Cała załoga Emirates na co dzień mieszka w Dubaju
Personel pokładowy otrzymuje miesięczny grafik i ma do dyspozycji około ośmiu dni wolnych w miesiącu w Dubaju. Załoga może ubiegać się o preferowane loty i miejsca docelowe w systemie harmonogramu pracy, aby zapewnić sobie np. możliwość spędzenia czasu z bliskimii.
Dodajmy, że Emirates latają do Polski od 2013 roku i obecnie oferują codzienne połączenia z Warszawy do Dubaju obsługiwane przez ultranowoczesne Boeingi 777-300ER w dwu- i trzyklasowej konfiguracji.
