Spis treści
Święto konsumpcji, zakupów i obniżek w Ikea ma swoją specjalną nazwę. To Green Black Friday, który związany jest z ekologią.
Jakie obniżki cen będą na Black Friday w Ikea?
Black Friday to święto konsumpcjonizmu. Sklepy zachęcają o tego, żeby kupować dużo. Nakłaniają do tego poprzez obniżki cen. Coś zupełnie innego proponuje Ikea. Zamiast kusić do kupowania kolejnych dóbr i usług – szwedzka firma postanowiła pokazać swoim klientom odmienne sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy.
Odnowienie i remont mebli w Ikea. Jak można to zrobić?
Kupowanie w promocjach to nie jedyny sposób na to, by w naszych kieszeniach zostało więcej pieniędzy. Ikea znana jest z produkcji i sprzedaży mebli i od 2018 roku ma swój własny pomysł na Black Friday nazywany tutaj „Green Black Friday”. W tym roku kampania ma hasło „To co dobre, niech się nie kończy”. Ma być impulsem do niewyrzucania i odnawiania już używanych przedmiotów. By tego dokonać, wystarczają zwykle niewielkie zabiegi odświeżające – pomalowanie nową farbą lub wymienienie kilku elementów. Mogą to być np. śrubki lub zawiasy.
Swoje stare meble można naprawić, zamawiając np. części zamienne służące do montażu za darmo. Chodzi m.in. o części do mebli z serii BILLY, HEMNES, POÄNG i MALM.
Dotyczy to również części zamiennych do sof. W tym przypadku można zaryzykować także ze zmianą stylistyki sofy. Można wybrać nowe pokrycia, poduszki lub inne uzupełniające elementów. Na wypadek, gdyby materiały, pokrycia, ramy lub poduszki miały jakieś wady – udzielana jest 10-letnia gwarancja.
Trudno nie zauważyć, że w tym przypadku ma to sens. Meble nie zużywają się tak szybko, jak np. szczoteczka do zębów, elektronika lub ubrania. Meblom można spróbować dać „drugie życie”. Klubowicze IKEA Family z okazji Black Friday mogą liczyć ponadto na konkurs i inne aktywności propagujące zrównoważony tryb życia.
Jak zwrócić używane meble do Ikea? Można je nie tylko oddać, ale i kupić na specjalnym dziale
Ikea oferuje usługę „Oddaj i Zyskaj”. W jej ramach od 2021 r. można oddawać zużyte meble kupione w Ikei i otrzymać w zamian kartę refundacyjną o wartości aż do 50 proc. pierwotnej ceny oddawanego mebla. Te produkty są następnie odnawiane. W każdym sklep jest specjalny dział, w którym możemy je obejrzeć i nabyć. W samym tylko 2023 r. sprzedaż produktów z tego działu wzrosła o 16-proc. względem roku poprzedniego.
Dodatkowo, jeżeli produkt jest nierozpakowany – można go zwrócić w ciągu 365 dni, niezależnie od miejsca i kanału zakupu. Trzeba jednak sprawdzić, czy przedmiot na pewno podlega zwrotowi. Można to zrobić w regulaminie zwrotu towarów. Niektóre towary nie mają takiej możliwości.
Jak podkreśla Wiktoria Płocha, Liderka ds. Zrównoważonego Rozwoju w Ikea – firma stawia sobie za misję tworzenie lepszego życia dla ludzi. To kwestie dotyczą nie tylko naszych mieszkań, ale także całej planety.
- W roku finansowym 2023, dzięki usłudze „Oddaj i Zyskaj”, udostępniliśmy do ponownej sprzedaży 3501 produktów, co stanowi aż 3,5-krotny wzrost w porównaniu do roku 2022. W 2023 roku z usługi skorzystało już ponad trzykrotnie więcej klientów i klientek niż w ubiegłym roku. Największym zainteresowaniem cieszą się meble do przechowywania, a tuż za nimi znajdują się meble dziecięce, stanowiące niemal 15 proc. wszystkich produktów objętych tą usługą – tłumaczy Wiktoria Płocha, Liderka ds. Zrównoważonego Rozwoju w Ikea.
Jest to alternatywna propozycja szwedzkiego giganta na to, jak mieć więcej za mniej. Kampania potrwa do 30 listopada.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?