Ranking kredytów gotówkowych, który bank ma najlepszą ofertę?

Łukasz Grochulski
Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najnowszy ranking kredytów gotówkowych. Z zestawienia dowiesz się, jakie warunki oferują najpopularniejsze instytucje finansowe.

Kredyt gotówkowy bez prowizji w Alior Bank

Pierwsze miejsce w rankingu kredytów gotówkowych zajmuje Alior Bank, z finansowaniem na kwotę już od 500 zł. Maksymalna wartość zobowiązania może wynieść nawet 200 000 zł. Równie dobrze wypada możliwy okres kredytowania, wynoszący od 3 do aż 120 miesięcy. Finansowanie nie jest też objęte jakąkolwiek prowizją z tytułu udzielenia finansowania.

Co ważne, jeśli ubiegamy się o kredyt gotówkowy na kwotę do 5 000 zł, możemy zrobić to w 100% online. Powyżej tej wartości konieczne będzie zawarcie umowy przez telefon lub bezpośrednio w placówce banku. Dla zobowiązań powyżej 70 000 zł możemy skorzystać z ubezpieczenia od utraty pracy.

Oprocentowanie kredytu gotówkowego w Alior Bank wynosi 12,90% i jest zmienne. RRSO dla reprezentatywnego przykładu (20 000 zł na okres 82 miesięcy) wynosi 13,69%. Warto także wspomnieć, że ta instytucja finansowa akceptuje różne rodzaje zatrudnienia, takie jak umowę o pracę, umowy cywilnoprawne (np. o dzieło) czy kontrakty menedżerskie.

Citi Handlowy – kredyt gotówkowy na selfie

Drugie miejsce na podium przypadło ofercie Citi Handlowego. Bank proponuje finansowanie na kwotę od 1 000 do 150 000 zł z okresem kredytowania wynoszącym od 9 do 96 miesięcy. Choć w porównaniu ze zwycięzcą rankingu maksymalna możliwa do uzyskania kwota jest nieco niższa, to nieco lepiej wypada tu oprocentowanie zmienne, które wynosi 9,99%. Do kredytu można wykupić ubezpieczenie zobowiązania na wypadek np. długotrwałego pobytu w szpitalu.

Citi Handlowy stara się ułatwić zainteresowanym korzystanie ze swojej oferty, dlatego wnioskowanie o gotówkę może odbyć się bez wychodzenia z domu. Wystarczy najpierw wypełnić formularz, potwierdzić swoją tożsamość za pomocą selfie oraz zdjęcia dowodu osobistego, załączyć odpowiedni dokument dochodowy i potwierdzić go SMS-em. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji pieniądze w krótkim czasie znajdą się na naszym koncie.

Niestety, w przypadku tej oferty nie obędzie się bez konieczności zapłacenia prowizji w wysokości 5,5% udzielonego kredytu. RRSO dla reprezentatywnego przykładu (26 000 zł na 47 miesięcy) wynosi 13,63%.

Kredyt ze stałą ratą w Pekao

Brązowy medal w najnowszym rankingu kredytów gotówkowych otrzymuje Bank Pekao z ofertą finansowania na kwotę od 10 000 do 50 000 zł i okresem kredytowania od 1 do 5 lat. Dużym udogodnieniem dla kredytobiorców jest m.in. stała rata oraz możliwość przeznaczenia finansowania na konsolidację obecnych zobowiązań – bez prowizji od przenoszonych rat, jeśli do tego skorzystamy z dodatkowego kredytu na kwotę do 50% konsolidowanych zadłużeń.

Kredyt gotówkowy w Banku Pekao jest przeznaczony zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Co ważne, możemy otrzymać dodatkowe pieniądze całkowicie zdalnie, pod warunkiem posiadania konta osobistego i korzystania z aplikacji mobilnej. W innym wypadku wystarczy zadzwonić na infolinię lub odwiedzić jeden z oddziałów banku. RRSO finansowania dla reprezentatywnego przykładu (21 644 zł na 40 miesięcy) wynosi 17,21%.

Nawet 255 550 zł z kredytem gotówkowym w PKO BP

Tuż za podium znajduje się oferta banku PKO BP, obejmująca finansowanie w na kwotę od 1 500 do aż 255 550 zł i okresem kredytowania od 2 do 24 miesięcy. Warto wspomnieć, że RRSO kredytu jest zawsze stałe (9,82%) bez względu na jego wysokość czy czas, na jaki zawierana jest umowa. Trzeba jednak spełnić dwa warunki – musi to być pierwsze finansowanie w PKO i nie może być ubezpieczone. A jeśli chodzi o ochronę zobowiązania, to kredytobiorcy mają możliwość wyboru pakietu obejmującego ubezpieczenie na życie lub od utraty pracy.

Warto także zaznaczyć, że prowizja w przypadku tej oferty wynosi 0 zł. Kredyt gotówkowy w PKO przeznaczony jest zarówno dla nowych, jak i stałych klientów. W przypadku tych pierwszych gotówkę można uzyskać całkowicie zdalnie do kwoty 6 200 zł, gdzie tożsamość należy potwierdzić przelewem na kwotę 1 zł. Obecni klienci banku mają możliwość ubiegania się o finansowanie za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKO lub serwisie bankowości internetowej. Oczywiście wnioski można składać telefonicznie czy bezpośrednio w oddziale banku.

PKO BP ponadto akceptuje różne źródła dochodu, takie jak umowa o pracę, umowy cywilnoprawne czy te z tytułu prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Na jakie kredyty gotówkowe warto jeszcze zwrócić uwagę?

Jeśli szukamy korzystnej oferty kredytu gotówkowego, oprócz powyższych instytucji finansowych warto także przyjrzeć się bliżej rozwiązaniom proponowanym przez inne banki. Mowa tu m.in. o Santanderze z finansowaniem na kwotę od 500 do 150 000 zł i okresem kredytowania do nawet 120 miesięcy, gdzie oprocentowanie dla zobowiązań do 24 miesięcy jest stałe (od 10,69% do 15,99% w skali roku).

Na uwagę zasługuje także kredyt w BNP Paribas ze stałą ratą, okresem kredytowania od 6 do 120 miesięcy i maksymalnym finansowaniem w wysokości 200 000 zł. Bank jest dość tolerancyjny, biorąc pod uwagę różne źródła dochodu, ponieważ akceptuje nie tylko umowy o pracę i cywilnoprawne, ale także te z tytułu renty, emerytury lub zasiłku przedemerytalnego, własnego gospodarstwa rolnego, dochodów uzyskiwanych za granicą czy pochodzące z prowadzenia działalności gospodarczej. Dodatkowo BNP gwarantuje stałe oprocentowanie w wysokości 11,99%

Co to jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest formą finansowania udzielaną przez banki, które wypłacane są w gotówce. Otrzymane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, np. kupno nowego telewizora, wakacje czy odnowienie mieszkania. Taki produkt bankowy może mieć także formę kredytu gotówkowego konsolidacyjnego, gdzie udzielona kwota przeznaczona jest na spłatę innych zobowiązań.

Maksymalna, uregulowana prawnie suma takiego finansowania może wynosić 255 550 zł. Większość banków proponuje kredyty gotówkowe już od 500 lub 1 000 zł, na okres od kilku miesięcy do kilku lat. Do finansowania często proponowane są dodatkowe rozwiązania, takie jak np. ubezpieczenie na wypadek utraty pracy czy długotrwałej choroby.

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego?

Obecnie obliczenie raty kredytu gotówkowego, o który chcemy się ubiegać, jest niezwykle proste. Instytucje finansowe oraz internetowe porównywarki udostępniają na swoich witrynach kalkulatory, dzięki którym szybko sprawdzimy, ile wynosi miesięczny koszt finansowania na podstawie preferowanych warunków. Znaczna większość banków (a także pozabankowych instytucji finansowych) korzysta z tego samego rodzaju interfejsu, opartego na suwakach.

Jednym z przykładów takich kalkulatorów kredytu gotówkowego jest ten obecny na stronie Alior Banku – zwycięzcy tego rankingu. Po kliknięciu przycisku „Złóż wniosek” na podstronie dedykowanej temu finansowaniu wyświetlą się suwaki, za pomocą których możemy wybrać preferowaną kwotę oraz okres kredytowania. Istnieje także możliwość uwzględnienia np. ubezpieczenia. Na podstawie wprowadzonych danych, algorytm wyświetli koszty zobowiązania, obejmujące wysokość raty, a także prowizji, odsetek czy całkowitej kwoty do zapłaty.

Gdzie wziąć najtańszy kredyt gotówkowy?

Opłacalność zobowiązania zależy nie tylko od oferty danego banku, ale także wysokości oraz okresu kredytowania finansowania, o które się ubiegamy. Na wartość raty wpływają również m.in. ograniczone czasowo promocje czy korzystanie z dodatkowych rozwiązań proponowanych przez bank.

Dlatego też, aby sprawdzić, gdzie wziąć najtańszy kredyt gotówkowy, najlepiej porównać oferty, które nas interesują, w oparciu o te same wartości cech finansowania, tj. jego wysokości czy okresu kredytowania. Warto także pamiętać, że banki mogą brać także pod uwagę to, czy w danej instytucji ubiegamy się o kredyt po raz pierwszy. Jeśli to kolejne zobowiązanie u tego samego kredytodawcy, jego opłacalność niekiedy może być kwestią wartą głębszego przemyślenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu