Szefie, masz problem z brakiem pracowników? Daj im to, a na pewno nie uciekną do konkurencji [lista]

Agnieszka Domka-Rybka
Karnety do obiektów sportowych – są mile widziane i częściej wykorzystywane przez pracowników, zarówno mężczyzn jak i kobiety. Przy tego rodzaju benefitach, warto przeanalizować jednak strukturę firmy – stopień wykorzystania tej formy premiowania spada bowiem np. wraz ze średnią wieku pracowników.
Karnety do obiektów sportowych – są mile widziane i częściej wykorzystywane przez pracowników, zarówno mężczyzn jak i kobiety. Przy tego rodzaju benefitach, warto przeanalizować jednak strukturę firmy – stopień wykorzystania tej formy premiowania spada bowiem np. wraz ze średnią wieku pracowników. Pixabay.com
Większość pracodawców w walce o pozyskanie pracowników stara się zapewnić podwładnym dodatkowe korzyści.

Zobacz wideo: Szczepienie albo zwolnienie z pracy? Wyjaśnia radca prawny:

Dodatkowe korzyści są wręcz oczekiwane

Większość pracodawców w walce o pozyskanie pracowników stara się zapewnić podwładnym dodatkowe korzyści. Pewne benefity są dziś wręcz społecznie oczekiwane.

Walka o pracowników trwa. Potwierdzają to dane z raportu Grant Thornton i Element, a których wynika, że pracodawcy proponują kandydatom średnio aż 6,4 benefitów na jedną ofertę. To najwyższy wynik od początku pandemii, a nawet wyższy o 0,5 w porównaniu do 2019 roku.

- W praktyce rodzaj benefitu powinien być dostosowany do potrzeb pracowników. Przełożeni powinni zadać sobie pytanie: jakiego rodzaju cel mają mieć podejmowana działania? Zbudowanie przewagi konkurencyjnej na rynku pracy? Obniżenie wskaźnika absencji? Poprawienie wizerunku i postrzegania pracodawcy? Chęć zrobienia „czegoś miłego” dla pracowników? Oferując dodatkowe bonusy pracodawca powinien się upewnić, że jego pracownicy faktycznie je docenią i będą z nich korzystać. Bez weryfikacji ich przydatności może się bowiem okazać, iż firma realizuje program, który nikomu nie przynosi żadnych korzyści. Warto pamiętać, że jeżeli pracownicy nie identyfikują się z firmą i nie wyznają filozofii jej marki, w takiej sytuacji nie pomogą nawet systemy premiowe. Nie mogą one przysłonić przedsiębiorcom "płacenia" pracownikom w kompetencjach, a także dawania im możliwości rozwoju w określonej perspektywie czasu - komentuje Mikołaj Zając, prezes Conperio, ekspert rynku pracy.

Jakie są najpopularniejsze trendy pracownicze w 2021 roku? Po odpowiedzi zapraszamy do poniższej galerii:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Zarabiam nawet 90 dolarów za godzinę pracy w domu. Moja historia jest taka, że ​​zrezygnowałem z pracy w Walmart, aby pracować -online i przy niewielkim wysiłku łatwo zarobiłem około 40 do 86 dolarów… Ktoś był dla mnie dobry, dzieląc się ze mną tym linkiem, więc teraz mam nadzieję, że mogę pomóc ktoś inny tam, udostępniając ten link…

=====>>>>>Urben54.com
G
Gość

Co za głupoty pisze redaktor jakie nagrody i zachęty dla pracowników na Śląsku ciągle przeważa w firmach myślenie 19 wieczne właśnie straciłem. robotę bo kolejna umowę o pracę powinienem dostać na czas nieokreślony więc żeby zaoszczędzić po prostu nmnie zwolniono Więc o jakiej trosce o pracownika mówimy w Polsce ?

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu