Spis treści
Najwięcej nowych drukarek na Mazowszu
Punkty, które oferują usługę, są oznaczone specjalną naklejką, wisi też plakat z instrukcją, jak z niej skorzystać. Najwięcej drukarek samoobsługowych jest na Mazowszu (105, z czego 101 w Warszawie), w Małopolsce (74), na Dolnym Śląsku (65) i w Łódzkiem (60).
Poczta Polska podkreśla, że wydruk można zlecić z telefonu, tabletu lub laptopa, z dowolnego miejsca i dowolnej porze, nie trzeba się rejestrować czy instalować aplikacji. Wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się na drukarce lub utworzyć zlecenie na stronie zeccer.pl. Za usługę można zapłacić BLIK-iem, przelewem lub kartą.
Drukarki obsługują popularne formaty, jak PDF, DOC czy JPG, koszt wydruku strony A4 w czarno-białej wersji to 69 groszy. Zlecenie można wykonać od razu po opłaceniu usługi lub w późniejszym terminie. Wszystkie pliki są szyfrowane i usuwane od razu po zakończeniu drukowania.
Nie tylko drukarki, na poczcie załatwisz wiele spraw
Poczta Polska oferuje klientom nie tylko samoobsługowe drukowanie. W placówkach można zakupić bilety autobusowe, vouchery, walutę, suplementy diety dla sportowców, książki, gazety, przekąski czy upominki. Oprócz tradycyjnego zlecenia przesyłki, można też opłacić rachunki lub wpłacić/wypłacić pieniądze.
Zarząd Poczty Polskiej wdraża obecnie plan transformacji spółki, który według prezesa Sebastiana Mikosza ma przekształcić operatora w nowoczesną firmę kuriersko-detaliczno-finansowo-cyfrową i jest potrzebny ze względu na trudną sytuację Poczty. W ramach realizacji planu wypowiedziano Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy i wdrożono Program Dobrowolnych Odejść (PDO) oraz zwolnienia grupowe. Uchwałę o przeprowadzeniu PDO zarząd spółki przyjął na początku br.
Źródło: PAP
