Dni wolne od pracy w 2021 roku. Kiedy wypadają święta? Jak korzystnie zaplanować urlop? [KALENDARZ DNI WOLNYCH]

Maciej Mituła
Maciej Mituła
W całym 2021 roku będzie sporo dni wolnych od pracy
W całym 2021 roku będzie sporo dni wolnych od pracy forium/pixabay.com
W 2021 roku czeka nas do przepracowania 252 dni oraz 113 dni wolnych od pracy. Ponadto w 2021 roku przypada 13 świąt ustawowo wolnych od pracy. Aby dłużej cieszyć się wolnym od pracy w trakcie świąt lub długiego weekendu, wystarczy wykorzystać kilka dodatkowych dni urlopu.

W 2021 roku będziemy pracować o dzień krócej, niż w poprzednim roku. Natomiast odpoczywać będziemy tyle samo dni. Wszystko dlatego, że 2020 był rokiem przestępnym i trwał o jeden dzień dłużej, niż 2021 r.

W 2021 roku czeka nas:

  • 252 dni pracujących,
  • 113 dni wolnych od pracy.

W całym 2021 roku wypadanie 13 świąt ustawowo wolnych od pracy, z czego sześć przypadać będzie w sobotę lub niedzielę, a siedem świąt wypadanie w dni robocze. Święta, które dadzą prawo do dnia wolnego przypadaną w styczniu, w kwietniu, w maju, w czerwcu, w sierpniu, w listopadzie oraz w grudniu. W 2021 r. dni ustawowo wolnych od pracy nie będzie tylko w pięciu miesiącach, tj. w lutym, w marcu, w lipcu, we wrześniu oraz w październiku.

Dni ustawowo wolne od pracy w 2021 roku - kalendarz świąt

DataNazwa święta
1 stycznia (piątek)Nowy Rok
6 stycznia (środa)Trzech Króli (Objawienie Pańskie)
4 kwietnia (niedziela)Wielkanoc
5 kwietnia (poniedziałek)Poniedziałek Wielkanocny
1 maja (sobota)Święto Pracy
3 maja (poniedziałek)Święto Konstytucji 3 Maja
23 maja (niedziela)Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
3 czerwca (czwartek)Boże Ciało
15 sierpnia (niedziela)Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada (poniedziałek)Wszystkich Świętych
11 listopada (czwartek)Święto Niepodległości
25 grudnia (sobota)Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
26 grudnia (niedziela)Boże Narodzenie (drugi dzień)

Dzień wolny za święto w sobotę 2021

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 2 października 2012 r., w przypadku kiedy święto przypada w sobotę, pracownik ma prawo do dodatkowego dnia wolnego. Termin dodatkowego dnia wolnego wyznacza pracodawca. Przeważnie firmy wyznaczają dodatkowe wolne na piątek, poprzedzający święto w sobotę.

Połączenie życia zawodowego na etacie z życiem prywatnym wymaga sporej gimnastyki. Zakładając, że większość urlopu wykorzystujemy na wypoczynek, pozostaje nam 1-2 dni na tzw. sytuacje podbramkowe.Prawda jest jednak taka, że to za mało. Czasem trzeba pójść do urzędu zarejestrować samochód, do szkoły na zakończenie roku, do lekarza po wyniki albo na pocztę po odbiór paczki. Co można wówczas zrobić? Opcji jest kilka.

10 sposobów, jak załatwić prywatną sprawę w środku dnia i ni...

W 2021 roku dwa święta przypadają w sobotę. W związku z tym pracownicy zyskują dodatkowo 2 dni wolne od pracy. Pierwsza taka sytuacja wystąpi w sobotę 1 maja, kiedy wypada Święto Pracy. Ekstra wolne pracodawcy prawdopodobnie wyznaczą na piątek 30 kwietnia.

Drugim świętem przypadającym w 2021 r. w sobotę będzie 25 grudnia, czyli pierwszy dzień Bożego Narodzenia. W tym przypadku pracodawcy dodatkowy dzień wolny zapewne wyznaczą 24 grudnia, kiedy przypada Wigilia Bożego Narodzenia i większość firm pracuje już na zwolnionych obrotach.

Dzień wolny za święto w niedzielę 2021

W 2021 roku będą cztery święta, które wypadają w niedzielę. Mowa o: Wielkanocy (4 kwietnia), Zielonych Świątkach (23 maja), Święcie Wojska Polskiego i Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) oraz o drugim dniu Bożego Narodzenia (26 grudnia). W przypadku świąt wypadających w niedzielę, pracownikowi nie przysługuje dodatkowy dzień wolny. Podstawą prawną jest tu Kodeks pracy art. 130. §2.:

Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin.

Przepis ten oznacza, że święto wypadające w niedzielę nie daje prawa do dodatkowego dnia wolnego (w przeciwieństwie do święta wypadającego w sobotę).

Dni wolne od pracy 2021 - Nowy Rok i Święto Trzech Króli

Pierwsza okazja do długiego weekendu w 2021 r. nadarzy się już na początku roku. Nowy Rok (1 stycznia) przypada w piątek, zatem jeśli weźmiemy urlop w poniedziałek i wtorek (4 i 5 stycznia), będziemy mogli cieszyć się aż 6 dniami wolnymi. Wszystko za sprawą Święta Trzech Króli, które wypada w środę, 6 stycznia. Jako, że jest to dzień ustawowo wolny od pracy, do obowiązków służbowych wrócimy dopiero w czwartek, 7 stycznia. Niestety plany urlopowe pokrzyżyje nam kwarantanna domowa.

Warto przeczytać:

Wielkanoc 2021 - dni wolne od pracy

Wielkanoc w 2021 roku przypada 4 i 5 kwietnia. Jak na razie Piątek Wielkanocny nie jest dniem wolnym od pracy, zatem jeśli nie poprosimy szefa o urlop, możemy liczyć jedynie na 3 dni odpoczynku w czasie Świąt Wielkanocnych.

Długi weekend majowy 2021 - dni wolne w czasie majówki

Początek maja to już tradycyjny okres, w którym Polacy odpoczywają w czasie długiego weekendu. W 2021 r. kalendarz jest bardziej łaskawy dla osób planujących w majówkę, niż miało to miejsce w 2020 roku. Wszystko dlatego, że dni wolne przypadają tylko w sobotę, 1 maja oraz w poniedziałek 3 maja. Święto w sobotę daje nam prawo do dodatkowego dnia wolnego, więc istnieje duże prawodpodobieństwo, że pracodawcy wyznaczą dodatkowe wolne na piątek 30 kwietnia, co da nam aż cztery dni przerwy od pracy. Chcąc odpocząć nieco dłużej, powinniśmy zaplanować dodatkowy urlop pod koniec kwietnia (np: środa, 28 kwietnia i czwartek, 29 kwietnia) lub zaraz na początku maja, np: wtorek i środa (4-5 maja).

Boże Ciało 2021 - długi weekend

W 2021 r. Boże Ciało wypada w czwartek 3 czerwca i jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Warto zatem zaplanować urlop na piątek 4 czerwca, by móc cieszyć się czterodniowym długim weekendem.

Niektóre firmy wprost informują, że w zaawansowany sposób kontrolują pracowników. Większość pracodawców śledzi jednak podwładnych bez informowania, wykorzystując do tego Facebooka, telefony, monitoring, a nawet detektywów.

Twój szef cię sprawdza, nawet jeśli myślisz, że tak nie jest

Święto Wojska Polskiego 2021 i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - dni wolne od pracy

W 2021 r. przypadające tradycyjnie 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny będą w niedzielę. Niestety, zgodnie z art. 130. §2. kodeksu pracy, pracownikowi nie przysługuje z tego tytułu dodatkowy dzień wolny od pracy.

Wszystkich Świętych 2021 - dzień wolny od pracy

1 listopada w 2021 r. wypada w poniedziałek. Jeśli planujemy dłuższy wyjazd na groby bliskich, lepiej zawczasu zaplanować urlop na koniec października lub na początek listopada.

Święto Niepodległości 2021 - dzień wolny od pracy

W 2021 r. Święto Niepodległości obchodzone tradycyjnie 11 listopada przypada w czwartek. Jako, że jest to już prawie koniec roboczego tygodnia, są spore szanse na długi weekend. Jeśli mamy w rezerwie niewykorzystany urlop, można rozważyć poproszenie szefa o wolne na 12 listopada (piątek). Dzięki temu, będziemy mieli okazję do 4-dniowego odpoczynku od pracy.

Boże Narodzenie 2021 - dni wolne od pracy

Święta Bożego Narodzenia w 2021 roku przypadają w sobotę i niedzielę (25 i 26 grudnia). W związku z tym, że pierwszy dzień świąt to sobota, pracownikowi przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy (podstawa prawna - kodeks pracy, art. 130. §2.). Większość firm i instytucji działa w tym okresie na zwolnionych obrotach, dlatego można przypuszczać, że pracodawcy wyznaczą dodatkowe wolne na Wigilię, która w 2021 r. wypada w piątek 24 grudnia. Dzięki temu w Boże Narodzenie odpoczniemy od pracy przez 3 dni.

Spór w pracy można uciąć jednym zdaniem. Ważne, aby wypowiedzieć je z pewnością, z jednej strony – pokazując niezadowolenie z zachowania współpracownika, z drugiej – dając mu szansę na zmianę sposobu komunikacji.

8 zdań, które pozwolą uniknąć sporów w pracy. Warto je wykor...

Sylwester 2021 - dni wolne od pracy

Jeśli będziemy w tym czasie dysponować niewykorzystanym urlopem, warto go zaplanować na okres pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem 2022. Wystarczy 5 dni urlopu, aby zyskać aż 11 dni wolnego! W tym celu należy rozpisać pięć dni urlopu pod koniec miesiąca, tj. od 27 do 31 grudnia (poniedziałek - piątek). Jako, że 1 stycznia 2022 wypada w sobotę, teoretycznie powinniśmy wrócić do pracy w poniedziałek, 3 stycznia. Za święto w sobotę przysługuje jednak dodatkowy dzień wolny, więc pracodawcy mogą wyznaczyć go właśnie na 3 stycznia (poniedziałek) lub 7 stycznia (piątek).

Jeśli szef będzie łaskawy i zgodzi się na dodatkowy urlop, to biorąc jeszcze 3 dni wolnego w pierwszym roboczym tygodniu stycznia, do pracy wrócimy dopiero 10 stycznia 2022 r., dlatego że po drodze przypada Święto Trzech Króli (6 stycznia).

Dzięki wykorzystaniu ośmiu dni urlopu na przełomie 2021 i 2022 roku, będzie można odpocząć od pracy przez ponad dwa tygodnie.

Wymiar czasu pracy w 2021 roku

Przepisy Kodeksu pracy mówią, że czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę (art. 129. § 1.) Na podstawie tej regulacji można określić miesięczny oraz roczny wymiar czasu pracy, a także ilość dni wolnych od pracy przypadających w danym miesiącu lub roku.

Warto przeczytać:

Określenie wymiaru czasu pracy jest niezbędne do ustalenia liczby godzin, jakie musi przepracować pracownik w przyjętym okresie rozliczeniowym. Na podstawie wymiaru czasu pracy ustalane jest m.in.: wynagrodzenie pracownika, nadgodziny, ilość przysługującego urlopu oraz współczynnik ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.

W 2021 roku najmniejszy wymiar czasu pracy w miesiącu będzie wynosił 152 godziny. Najmniejszy wymiar przypadnie w styczniu i maju. W tych miesiącach przepracujemy tylko 19 dni. Największy wymiar czasu pracy w 2021 r. wyniesie 184 godziny i przypadnie w marcu. Oznacza to, że przepracujemy wtedy 23 dni.

MiesiącLiczba godzin pracyLiczba dni pracyLiczba dni wolnych
styczeń1521912
luty160208
marzec184238
kwiecień168219
maj1521912
czerwiec168219
lipiec176229
sierpień176229
wrzesień176228
październik1682110
listopad1602010
grudzień176229
ŁĄCZNIE:2016252113

Trzymiesięczny okres rozliczeniowy

W niektórych przedsiębiorstwach pracodawcy wprowadzają trzymiesięczny okres rozliczeniowy czasu pracy. Oznacza to, że pracownik nie jest związany z miesięcznym wymiarem czasu pracy, lecz pracuje w oparciu o normy kwartalne. Elastyczny czas pracy pozwala dostosować pracę do zapotrzebowania zakładu, np: w jednym miesiącu wymiar czasu pracy będzie większy, w drugim mniejszy w porównaniu do miesięcznych okresów rozliczeniowych.

OkresLiczba godzin pracyLiczba dni pracyLiczba dni wolnych
styczeń - marzec4966228
kwiecień - czerwiec4886130
lipiec - wrzesień5286626
październik - grudzień5046129
ŁĄCZNIE:2016252113
od 16 lat
Wideo

Rekordowa liczba rekrutów w Człuchowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 29

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Proszę .Florek

youtu.be/nyuX4VKEoeo

L
Lcf

Zakład pracy chronionej przy Wiejskiej

G
Gość
4 stycznia, 01:52, Ruchu:

He mój zakład pracuje praktyczne 366 dni w roku w systemie 4 brygadowym i jak ci się nie podoba to dowidzenia krótko i na temat żadnych dodatków nic tacy są prywacaze i bardzo dobrze że będą płaci więcej prawidłowo kolega w tym zakładzie uczył się nli niektóre soboty musiał mieć wolne to go zwolni i to jest normalne

W tych 366 dniach pracujesz tylko 1/3 doby, czyli w roku masz wolne 244 dni. Do tego ustawowo wolne 113 dni = 357 dni. 366-357=9. Do tego wlicz sobie urlop, czyli wynika z tego, że realnie w roku nie pracujesz a pobierasz wypłatę z nic nie robienie.

p
psychiatra
2 lutego, 11:44, SMS:

Przed urlopem warto wejść w kartę Curve. Oto powody dlaczego:

1. zastąpi wszystkie posiadane w portfelu karty - portfel będzie w końcu cieńszy! W aplikacji wybieram którą kartą chcę płacić

2. przez pierwsze 90 dni z trzech wybranych sklepów będę otrzymywał dodatkowy cashback 1% (ja wybrałem BP, Lidl i Aldi ale możliwy jest także wybór np Booking)

3. W przypadku gdy zapłacę nie tą kartą, którą chciałem to do 14 dni mogę przesunąć płatność na inną kartę!

4. za wyrobienie otrzymałem bonus w wysokości 5 funtów (przy pobieraniu aplikacji na telefon wpisz koniecznie kod: N96OQ32N

5. za granicą korzystam z uczciwego międzybankowego przelicznika walut bez jakichkolwiek spreadów ani prowizji a dodatkowo nie muszę uzupełniać "portmonetki" (jak to jest przy karcie revolut) i w ten sposób nie blokuję niepotrzebnie pieniędzy w walucie obcej - płacę bezpośrednio z mojej polskiej karty

6. przez przenoszenie kodu miejsca płatności przez kartę Curve na moją kartę zyskuję w akcjach bonusowych - np za płatności w hotelach, restauracjach, ...

7. niebieska karta Curve jest bezpłatna!

8. zapraszam: https://www.curve.app/join#N96OQ32N

dobrze się czuje?

G
Gość
3 stycznia, 0:14, Gość:

Za dużo tego wolnego, jeszcze te wszystkie państwowe uniosę, ale te wszystkie kościelne chłamy, które paraliżują kraj to tragedia, matki zielnej, matki śmakiej, trzech króli i w cholere innych, wszystko pozamykane, banki, przychodnie itd. Dla kogoś kto prowadzi własną działalność takie przymusowe wolne to tragedia. Podam wam przykład na sobie, zamówiłem 19 grudnia rzeczy do firmy, były święta, 3 dni wolnego i nic nie działało, po świętach krótki okres otwarte, ale też nic nie doszło, potem w sylwestra już prawie nic nie działało a w nowy rok zamknięte, dostałem dopiero rzeczy dzisiaj, czyli zamówiłem 19 grudnia a dostałem 2 stycznia, przez to robota stała, nie zarobiłem pieniędzy, a pani w ZUSie nie będzie interesować że przez te wszystkie wolne nie zarobiłem bo wszystko zamknięte, nie wyślesz przelewu, nie pójdziesz do banku, nie zamówisz towaru, już nie wspomnę jak ktoś ma pracowników których trzeba też opłacić w ZUSie, dać wypłaty itd, a praca nie wykonana bo wszyscy siedzą na[wulgaryzm] w domach. I z dni pracujących w grudniu z tydzień roboczy był wolny, a w takiej średniej firmie taki tydzień to np 2-3 tys w plecy, a to dużo, bo to np zapłacone ZUSy za pracowników. Już nie wspomnę że w naszym cudnym kraju, jak się ma własną działalność to nawet na L4 nie można iść, bo kto mi zapłaci za ZUS, ubezpieczenie i da wypłatę? Sam muszę na to sobie zapracować. Jakby było mało wolnego w grudniu, to jeszcze zaraz będzie jakiś śmiesznych trzech króli i znowu wszystko zamknięte i sparaliżowane, chory kraj.

To zamknij nierentowny biznes i idź do pracy do innego janusza biznesu. Albo załóż kołchoz gdzieś na Syberii i poganiaj ludzi batem. Wtedy nie będziesz musiał się przejmować jakimś tam świętem albo dniem wolnym :)

G
Gość

Wielkanoc spędzam na Kanarach razem z rodzinką, lecimy enterem na tydzień bo na Majówkę niestety nie dostanę wolnego, za dużo chętnych a ktoś musi pracować...

S
SMS

Przed urlopem warto wejść w kartę Curve. Oto powody dlaczego:

1. zastąpi wszystkie posiadane w portfelu karty - portfel będzie w końcu cieńszy! W aplikacji wybieram którą kartą chcę płacić

2. przez pierwsze 90 dni z trzech wybranych sklepów będę otrzymywał dodatkowy cashback 1% (ja wybrałem BP, Lidl i Aldi ale możliwy jest także wybór np Booking)

3. W przypadku gdy zapłacę nie tą kartą, którą chciałem to do 14 dni mogę przesunąć płatność na inną kartę!

4. za wyrobienie otrzymałem bonus w wysokości 5 funtów (przy pobieraniu aplikacji na telefon wpisz koniecznie kod: N96OQ32N

5. za granicą korzystam z uczciwego międzybankowego przelicznika walut bez jakichkolwiek spreadów ani prowizji a dodatkowo nie muszę uzupełniać "portmonetki" (jak to jest przy karcie revolut) i w ten sposób nie blokuję niepotrzebnie pieniędzy w walucie obcej - płacę bezpośrednio z mojej polskiej karty

6. przez przenoszenie kodu miejsca płatności przez kartę Curve na moją kartę zyskuję w akcjach bonusowych - np za płatności w hotelach, restauracjach, ...

7. niebieska karta Curve jest bezpłatna!

8. zapraszam: https://www.curve.app/join#N96OQ32N

P
Pomysłodawca

Kalendarz powinien tak wyglądać: CO DRUGI DZIEŃ NIEDZIELA, A MIĘDZY NIEDZIELAMI ŚWIĘTO.

G
Gość
3 stycznia, 00:14, Gość:

Za dużo tego wolnego, jeszcze te wszystkie państwowe uniosę, ale te wszystkie kościelne chłamy, które paraliżują kraj to tragedia, matki zielnej, matki śmakiej, trzech króli i w cholere innych, wszystko pozamykane, banki, przychodnie itd. Dla kogoś kto prowadzi własną działalność takie przymusowe wolne to tragedia. Podam wam przykład na sobie, zamówiłem 19 grudnia rzeczy do firmy, były święta, 3 dni wolnego i nic nie działało, po świętach krótki okres otwarte, ale też nic nie doszło, potem w sylwestra już prawie nic nie działało a w nowy rok zamknięte, dostałem dopiero rzeczy dzisiaj, czyli zamówiłem 19 grudnia a dostałem 2 stycznia, przez to robota stała, nie zarobiłem pieniędzy, a pani w ZUSie nie będzie interesować że przez te wszystkie wolne nie zarobiłem bo wszystko zamknięte, nie wyślesz przelewu, nie pójdziesz do banku, nie zamówisz towaru, już nie wspomnę jak ktoś ma pracowników których trzeba też opłacić w ZUSie, dać wypłaty itd, a praca nie wykonana bo wszyscy siedzą na[wulgaryzm] w domach. I z dni pracujących w grudniu z tydzień roboczy był wolny, a w takiej średniej firmie taki tydzień to np 2-3 tys w plecy, a to dużo, bo to np zapłacone ZUSy za pracowników. Już nie wspomnę że w naszym cudnym kraju, jak się ma własną działalność to nawet na L4 nie można iść, bo kto mi zapłaci za ZUS, ubezpieczenie i da wypłatę? Sam muszę na to sobie zapracować. Jakby było mało wolnego w grudniu, to jeszcze zaraz będzie jakiś śmiesznych trzech króli i znowu wszystko zamknięte i sparaliżowane, chory kraj.

15 stycznia, 21:31, Gościu:

to odprowadź składki zdrowotne i idź na "L4". Przelew robisz osobiście w banku? To nie są lata 90. Janusz biznesu.

nie wiem czy pan wie co to srednia, ale jesli pan troche policzy to nagle sie okaze ze te "wymuszone" wolne po prostu trzeba wziac pod uwage

nikt nie bedzie [wulgaryzm] 20godzin dziennie przez 365 dni w roku bo ktos sobie taki nieoplacalny biznes wymyslil i zeruje na bezbronnosci ludzi ktorzy szukaja pracy albo podejmuja pierwsza prace - to jest chore a nie to ze u nas tak jak w kazdym innym cywilizowanym kraju pracownik ma miec zagwarantowany urlop w ktory wchodza dni ustawowo wolne od pracy

G
Gościu
3 stycznia, 00:14, Gość:

Za dużo tego wolnego, jeszcze te wszystkie państwowe uniosę, ale te wszystkie kościelne chłamy, które paraliżują kraj to tragedia, matki zielnej, matki śmakiej, trzech króli i w cholere innych, wszystko pozamykane, banki, przychodnie itd. Dla kogoś kto prowadzi własną działalność takie przymusowe wolne to tragedia. Podam wam przykład na sobie, zamówiłem 19 grudnia rzeczy do firmy, były święta, 3 dni wolnego i nic nie działało, po świętach krótki okres otwarte, ale też nic nie doszło, potem w sylwestra już prawie nic nie działało a w nowy rok zamknięte, dostałem dopiero rzeczy dzisiaj, czyli zamówiłem 19 grudnia a dostałem 2 stycznia, przez to robota stała, nie zarobiłem pieniędzy, a pani w ZUSie nie będzie interesować że przez te wszystkie wolne nie zarobiłem bo wszystko zamknięte, nie wyślesz przelewu, nie pójdziesz do banku, nie zamówisz towaru, już nie wspomnę jak ktoś ma pracowników których trzeba też opłacić w ZUSie, dać wypłaty itd, a praca nie wykonana bo wszyscy siedzą na[wulgaryzm] w domach. I z dni pracujących w grudniu z tydzień roboczy był wolny, a w takiej średniej firmie taki tydzień to np 2-3 tys w plecy, a to dużo, bo to np zapłacone ZUSy za pracowników. Już nie wspomnę że w naszym cudnym kraju, jak się ma własną działalność to nawet na L4 nie można iść, bo kto mi zapłaci za ZUS, ubezpieczenie i da wypłatę? Sam muszę na to sobie zapracować. Jakby było mało wolnego w grudniu, to jeszcze zaraz będzie jakiś śmiesznych trzech króli i znowu wszystko zamknięte i sparaliżowane, chory kraj.

to odprowadź składki zdrowotne i idź na "L4". Przelew robisz osobiście w banku? To nie są lata 90. Janusz biznesu.

R
Ruchu

He mój zakład pracuje praktyczne 366 dni w roku w systemie 4 brygadowym i jak ci się nie podoba to dowidzenia krótko i na temat żadnych dodatków nic tacy są prywacaze i bardzo dobrze że będą płaci więcej prawidłowo kolega w tym zakładzie uczył się nli niektóre soboty musiał mieć wolne to go zwolni i to jest normalne

G
Gość

Za dużo tego wolnego, jeszcze te wszystkie państwowe uniosę, ale te wszystkie kościelne chłamy, które paraliżują kraj to tragedia, matki zielnej, matki śmakiej, trzech króli i w cholere innych, wszystko pozamykane, banki, przychodnie itd. Dla kogoś kto prowadzi własną działalność takie przymusowe wolne to tragedia. Podam wam przykład na sobie, zamówiłem 19 grudnia rzeczy do firmy, były święta, 3 dni wolnego i nic nie działało, po świętach krótki okres otwarte, ale też nic nie doszło, potem w sylwestra już prawie nic nie działało a w nowy rok zamknięte, dostałem dopiero rzeczy dzisiaj, czyli zamówiłem 19 grudnia a dostałem 2 stycznia, przez to robota stała, nie zarobiłem pieniędzy, a pani w ZUSie nie będzie interesować że przez te wszystkie wolne nie zarobiłem bo wszystko zamknięte, nie wyślesz przelewu, nie pójdziesz do banku, nie zamówisz towaru, już nie wspomnę jak ktoś ma pracowników których trzeba też opłacić w ZUSie, dać wypłaty itd, a praca nie wykonana bo wszyscy siedzą na[wulgaryzm] w domach. I z dni pracujących w grudniu z tydzień roboczy był wolny, a w takiej średniej firmie taki tydzień to np 2-3 tys w plecy, a to dużo, bo to np zapłacone ZUSy za pracowników. Już nie wspomnę że w naszym cudnym kraju, jak się ma własną działalność to nawet na L4 nie można iść, bo kto mi zapłaci za ZUS, ubezpieczenie i da wypłatę? Sam muszę na to sobie zapracować. Jakby było mało wolnego w grudniu, to jeszcze zaraz będzie jakiś śmiesznych trzech króli i znowu wszystko zamknięte i sparaliżowane, chory kraj.

h
hehe

Spora niespodzianka, Wielkanoc i Zesłanie Ducha Świętego wypadają w niedzielę :)

a
aser

do roboty a nie myśleć o wolnym niewolnicy

G
Gość

Grudzień błąd, 22 dni robocze

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu